Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Дрездені оголосили "надзвичайну нацистську ситуацію"

Дрезден давно відомий своїми зв'язками з ультраправими

У німецькому місті Дрезден муніципальна рада ухвалила резолюцію, яка проголошує "надзвичайну нацистську ситуацію" (Nazinotstand).

Про це повідомляє BBC.

"Надзвичайна нацистська ситуація за аналогією з кліматичною надзвичайною ситуацією означає, що у нас серйозні проблеми. Відкрите демократичне суспільство під загрозою", -  сказав автор резолюції, член місцевої ради Макс Ашенбах.

Ті, хто підтримав запровадження Nazinotstand, заявляють про збільшення кількості "правих екстремістських поглядів і дій", а також закликають допомагати жертвам насильства ультраправих, захищати меншини й зміцнювати демократію.

Проти резолюції були зокрема представники Християнсько-демократичної партії, політсили канцлерки Ангели Меркель. На федеральному рівні саме ХДС очолює правлячу коаліцію. Члени муніципалітету від ХДС назвали документ "страхітливим", а висловлювання у резолюції — "мовленнєвою помилкою".

Макс Ашенбах пояснив, що документ не зобов’язує вживати якісь дії, проте "в теорії, існуючим заходам треба приділити більше уваги, і, з урахуванням цього, повинні ухвалюватися майбутні рішення".

Як зазначає видання, Дрезден давно відомий своїми зв'язками з ультраправими, а федеральна земля Саксонія довгий час була головною базою підтримки ультраправої "Національної демократичної партії", а тепер і ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD). Зокрема остання на виборах у вересні набрала 27,5% голосів, що є другим результатом. Партія покращила свій результат на 17,8% у порівнянні з 2014 роком.

Також у Дрездені у 2014 році з'явився антиісламський рух PEGIDA ("Патріотичні європейці проти ісламізації Заходу").

Нагадаємо, у російському Юнхові облаштували майданчик, посеред якого виритий нацистський символ. Замість рівного покриття, на майданчику з’явилася рівно вирита величезна свастика. Працівники кажуть, що це вийшло випадково 

Відео Останній великий суд над нацистом: у справі Дем'янюка назріває скандальний поворот

Чи перепишуть історію німецькі судді? Скандальний поворот назріває у справі Івана Дем'янюка. Півтора роки судять у Мюнхені вихідця з України, колишнього червоноармійця і військовополоненого. Дем'янюкові закидають вартування у концтаборі Собібор, а отже причетність до смерті 28 тисяч людей. Однак, процес, який вже назвали "Останнім великим судом  над нацистом", викликав сумніви навіть у експертів з нацизму. Випуск ТСН.Тиждень від 3 квітня 2011 року.

Останній великий суд над нацистом: у справі Дем'янюка назріває скандальний поворот

Залиште свій коментар

Вибір редакції