ВООЗ оголосила пандемію нового коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Країни закликали боротися з проблемою.

11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно оголосила пандемію коронавірусної хвороби COVID-19 у світі.

"Ми ніколи ще не бачили пандемії, викликаної коронавірусом. І ми ніколи раніше не бачили пандемії, яку можна водночас контролювати", - сказав очільник ВООЗ  Тедрос Адханом Гебреєсус.

Зазначається, що організація цілодобово оцінює рівень спалаху нового коронавірусу і занепокоєна масштабами його поширення, а також бездіяльністю з цього приводу. Саме через це було вирішено визнати, що COVID-19 можна вважати пандемією.

Гебреєсус уточнив, що наразі у 114 країнах зареєстровано 118 тисяч зараження. При цьому понад 90% з них зафіксовані лише у двох країніх, де зараз недуга йде на спад.

Він сказав, що лише одне слово привертає дуже багато уваги. "Дозвольте назвати вам кілька інших слів, які мають набагато більше значення, і які є набагато кориснішими. Профілактика. Підготовленість. Охорона здоров'я. Політичне керівництво. І найголовніше - Люди", - сказав очільник ВООЗ.

Усі країни закликали вживати жорстких заходів у боротьбі з коронавірусом, але дотримуватись балансу, аби мінімізувати економічні та соціальні негативні наслідки.

Очікується, що кількість випадків зараження COVID-19 та кількість смертей буде зростати найближчим часом.

Зазначимо, низка фахівців заявлила про пандемію ще до офіційного оголошення ВООЗ. Проблема полягає у тому, що пандемія не має універсального визначення. Втім більшість фахівців сходяться у тому, що її оголошення не має нічого спільного з серйозністю захворювання, а йдеться лише про географічне поширення. Тож загалом пандемія – це поширення нового захворювання в світових масштабах.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 130 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Залиште свій коментар

Вибір редакції