Загін повстанців, що затримав сина Каддафі, не віддає його владі

Загін повстанців, що затримав сина Каддафі, не віддає його владі

Сейф аль-Іслам поки буде залишатися в місті Зінтан / Фото: paper.li

Сейф аль-Іслам залишатиметься у місті Зінтан, поки "в країні не буде сформована нова судова система".

Озброєна група прихильників нової влади Лівії, яка напередодні заарештувала Сейфа аль-Іслама, сина вбитого лідера лівійської Джамахірії Муамара Каддафі, в неділю заявила, що має намір утримувати бранця в своїх руках, поки в країні не буде сформована нова судова система.

Влада Перехідної національної ради (ПНР) Лівії в субботу заявила про арешт Сейфа аль-Іслама при спробі перетину кордону з Нігером. Через кілька годин після захоплення Сейф аль-Іслам був доставлений в лівійський Зінтан.

Також з'являлася інформація про те, що за свою свободу син Каддафі пропонував нечувану суму - 2 млрд доларів.

Напередодні влада Лівії з упевненістю давали гарантії, що аль-Іслама судитимуть на батьківщині на відкритому процесі в присутності міжнародних спостерігачів. Однак повстанці, що захопили аль-Іслама поставили питання, чи потрібно передавати його новому перехідному уряду в Тріполі, чи, може, віддати в руки Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі.

Глава військової ради міста Зінтан полковник Мухаммед аль-Хабаш в неділю заявив, що аль-Іслам буде залишатися під вартою в місті, поки в країні не сформується судова система.

Прем'єр-міністр перехідного уряду Лівії Абдельрахім аль-Кіб в неділю заявив, що суд над заарештованим напередодні Сейфом аль-Ісламом буде справедливим. Разом з тим, генпрокурор МКС Луїс Морено-Окампо висловив стурбованість з приводу судового процесу над аль-Ісламом в Лівії.

Сейфа аль-Іслама звинувачують в злочинах проти людяності, зокрема в тому, що він віддавав накази про розстріл учасників масових демонстрацій під час лівійського повстання, яке почалося в лютому. При цьому МКС, на відміну від лівійського суду, не може засудити сина Каддафі до смерті.

Читайте також:

Розлючені лівійці влаштували переполох після арешту сина Каддафі

Син Каддафі зняв з себе провину за загибель лівійців

Син Каддафі заявив, що все тільки починається

Повʼязані теми:

Наступна публікація