Син Каддафі зняв з себе провину за загибель лівійців

Сейф аль-Іслам заявив про свою невинність у злочинах проти людей і про готовність доводити свою невинність у міжнародному кримінальному суді.

Син скинутого і убитого лідера Лівії Муаммара Каддафі Сейф аль-Іслам, який веде непрямі переговори з Міжнародним кримінальним судом (МКС) про свою можливу явку, заявив про свою невинність у злочинах проти людей і про готовність доводити свою невинність.

Про це заявив генеральний прокурор МУС Луїс Морено-Окампо.

У червні МКС видав ордер на арешт Муаммара Каддафі, а також Сейфа аль-Іслама і голови розвідслужби Лівії Абдулли ас-Сенуссі.

Переговори між МКС і аль-Ісламом ведуться через неназваних посередників.

"Є люди, пов'язані з ним (аль-Ісламом) і мають контакти з людьми, пов'язаними з нами, тобто прямого зв'язку немає, переговори йдуть через посередників", - сказав Морено-Окампо.

"Він (аль-Іслам) заявляє про свою невинність, він хоче довести свою невинність, і він цікавиться, що його чекає після цього", - сказав генпрокурор МКС.

Раніше прокурор заявляв, що не знає, де зараз перебуває Сейф аль-Іслам. За його словами, деякі найманці пропонують синові Каддафі сховатися в одній з африканських країн, які не співпрацюють з МКС. Імовірно, йдеться про Зімбабве.

У п'ятницю ЗМІ повідомили, що Сейф аль-Іслам зараз, імовірно, прямує з Нігеру до сусідньої держави Малі.

Раніше Перехідна національна рада (ПНР) Лівії заявляла, що Сейф аль-Іслам втік з Лівії до Нігеру. Син Каддафі побоюється за своє життя, і тому залишив Лівію, проте планує добровільно здатися МКС і шукає можливості зробити це.

Повідомлялося, що міжнародний кримінальний суд (МКС) веде непрямі переговори з сином поваленого і убитого полковника Каддафі Сейфом аль-Ісламом про добровільну явку в суд.

Нагадаємо, Муаммар Каддафі, який керував Лівією 42 роки, загинув 20 жовтня в околицях своєї малої батьківщини - міста Сірт. 

Шокуючі кадри того, як мертвого Каддафі волокли вулицями та били ногами, облетіли увесь світ. На вимогу міжнародної спільноти нова влада Лівії санкціонувала розслідування обставин вбивства Каддафі та пообіцяла, що винні будуть покарані.

Читайте також:

НАТО призначило кінець війни в Лівії на Хелловін

ООН припинила військову операцію в Лівії

Каддафі могли вбити через "Восьме диво світу"

ПНР розслідує, чи ґвалтували Каддафі перед смертю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: