Прокуратура підвісила на кримінальний гачок 26 чиновників

Прокуратура підвісила на кримінальний гачок 26 чиновників

ГПУ за рік проти 26 топ-чиновників порушила кримінальні справи / Фото: УНІАН

У прокуратурі похвалилися, що тільки за цей рік до кримінальної відповідальності було притягнуто 26 чиновників вищого ешелону влади - міністрів, голів комітетів, заступників міністрів.

За 2011 рік в Україні притягнуто до відповідальності 26 чиновників вищого державного рівня, які представляють як попередню, так і нинішню владу.

Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін.

"Тільки за цей рік до кримінальної відповідальності притягнуто 26 чиновників вищого ешелону влади, це міністри, це голови комітетів, це заступники міністрів, це голови рад", - наголосив Кузьмін.

За його словами, це також представники нинішньої влади і нинішньої опозиції, яка в недалекому минулому була сама владою, це чиновники, посадові особи, і слідчому все одно, посадова особа при владі сьогодні чи в опозиції.

Коментуючи заяви української опозиції щодо того, що прем'єр-міністр Микола Азаров перевищив службові повноваження при підписанні угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД, перший заступник генпрокурора заявив:

"До сьогоднішнього дня я не отримував жодних заяв та звернень цього опозиційного уряду. Якщо хтось з них прийде до прокуратури, до слідчого підрозділу і напише таку заяву, то, звичайно, ми будемо її розглядати. Але повірте, ніхто не прийде".

Кузьмін також навів приклади того, як в європейських країнах відбувається кримінальне переслідування вищих посадових осіб.

"Два прем'єр-міністра Італії засуджені до різних термінів позбавлення волі: один 24 роки в'язниці отримав, інший - 27. Є Сільвіо Берлусконі (нинішній глава уряду Італії - ред.), Який, щонайменше, шість разів був під судом, і три рази його визнавали винним у скоєнні злочинів", - нагадав він.

Кузьмін зазначив, що сьогодні під судом перебуває прем'єр-міністр Ісландії за те, що неефективно управляв економікою країни.

"Є спеціальна процедура в законах Ісландії, у нас теж є своя спеціальна процедура. Наша процедура і процедура Ісландії напевно різняться, але прокурор закони не вигадує і не складає нові, він виконує те, що є", - зауважив він.

Як повідомлялось раніше, Кузьмін впевнений, що справа проти Кучми не буде припинена на стадії слідства.

Читайте також: 

Проти Тимошенко розслідують ще три справи

Справу Кучми закривати не збираються

Генпрокуратура взялась за свекра Тимошенко

Генпрокуратура може підкинути Тимошенко ще 12 років тюрми

Повʼязані теми:

Наступна публікація