Заступником Генсека НАТО вперше стала жінка

Олександр Вершбоу піде у відставку восени.

Роуз Геттемюллер стала новим заступником генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга. Про це повідомляє сайт НАТО.

Геттемюллер замінить на посаді Олександра Вершбоу, який служить з лютого 2012 року. Новий заступник стане до своїх обов'язків 1 жовтня 2016 року.

"Я радий оголосити про призначення Роуз Геттемюллер, які привнесе у НАТО багатий досвід у міжнародній політиці безпеки, а також у таких сферах, як контроль над озброєннями і відносини з Росією. Вона також стане першою жінкою, який зайняла цей ключовий пост, що є важливою віхою в НАТО. Я вдячний послу Олександру Вершбоу, який піде у відставку восени після блискучої кар'єри. Його внесок в НАТО був незамінним в умовах безпрецедентних викликів безпеки", - заявив Столтенберг.

Як вказується у повідомленні, Геттемюллер нині обіймає посаду заступника держсекретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки, консультанта держсекретаря з контролю над озброєннями, нерозповсюдження і роззброєння. Перед тим працювала помічником державного секретаря в Бюро по контролю над озброєннями, перевірки і дотримання, і головного перемовника щодо нового договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. Також була директором Московського центру Карнегі. 

Нагадаємо, 8-9 червня у Варшаві відбудеться саміт НАТО, на якому, зокрема, відбудеться зустріч президента України Петра Порошенка та президента США Барака Обами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: