Померла найстаріша жінка США, яка мала 125 правнуків

Померла найстаріша жінка США, яка мала 125 правнуків

Фото: The Charlotte Observer

Жінці було 115 років і 245 днів.

У США в суботу, 17 квітня, мирно померла в своєму будинку найстаріша громадянка країни Гестер Маккарделл Форд з міста Шарлотт у Північній Кароліні.

Про це із посиланням на її родину повідомляє The Charlotte Observer.

За даними дослідників супердовгожителів з GRG, жінці було 115 років і 245 днів. Вона прожила понад вдвічі довше за свого чоловіка, який помер у 1963 році, коли йому було 57. Зазначається, що Форд мала 12 дітей, 68 онуків, 125 правнуків та щонайменше 120 праправнуків.

"Вона була опорою нашої сім'ї і забезпечувала таку необхідну любов, підтримку і розуміння для всіх нас, - поділилася її правнучка Таніша Паттерсон-Пауе. - Вона була насінням, з якого виросли листя і гілки, і тепер це наша сім'я".

Гестер Маккарделл Форд народилася на фермі в Ланкастері в окрузі Південна Кароліна у 1905 році. Жінка вийшла заміж за Джона Форда в 14 років, а через рік народила свою першу дитину.

Згодом подружжя продало ферму і переїхало в Шарлотт, де й залишилося. Після смерті чоловіка Форд ще пів століття мешкала в будинку одна. У 108 років вона впала у ванній, пошкодила ребра і була госпіталізована вперше в житті. Після інциденту до жінки переїхали рідні. 

"Вона представляла не лише розвиток нашої сім'ї, а й чорношкірої афроамериканської раси і культури в нашій країні. Вона була нагадуванням про те, як далеко ми просунулися як люди на цій землі", - додала Паттерсон-Пауе.

В останні роки Форд щодня снідала половиною банана, прогулювалася на свіжому повітрі, якщо дозволяла погода, сиділа в кріслі, переглядаючи сімейні альбоми, розгадуючи головоломки і слухаючи госпел.

"Я просто живу правильно... це все, що я знаю", - сказала жінка в одному з інтерв'ю у відповідь на запитання щодо секрету її довголіття.

Нагадаємо, що житель Тиврова Вінницької області Іван Кондратюк, який в минулому році відсвяткував сторічний ювілей, досі їздить на мопеді, сам куховарить, робить вино і вражає односельців енергійністю, життєлюбством і почуттям гумору. 

Новини України: де живуть найстаріші люди планети і який їхній секрет довголіття

Новини України: де живуть найстаріші люди планети і який їхній секрет довголіття

Повʼязані теми:

Наступна публікація