Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Дитячі психологи дали поради батькам, як спілкуватися з підлітками

Заради уваги батьків, діти наважуються на страшні речі - тікають з дому, катаються на потягах і видираються на недобудови.

Після розмови з дівчатами, які втекли з дому у помандрували до Карпат, стало зрозуміло, що таким чином вони намагалися привернути до себе увагу батьків, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Заради цієї уваги підлітки наважуються й на інші вчинки - катаються на потягах, видираються на недобудови та мости, щоб зробити екстремальне селфі, або гамселять одне одного на перервах.

ВідеоПсихологи розповіли, як запобігти неврівноваженим вчинкам підлітків

Після історії двох дівчат, які втекли з дому, щоб самостійно подорожувати та вивчати країну, ТСН вирішила розібратися: які головні помилки допускають батьки у спілкуванні зі своїми нащадками. А також, що робити, коли контакт уже втрачено, і діти йдуть на крайні кроки, щоб довести свою важливість у житті батьків.

Психологи розповіли, як запобігти неврівноваженим вчинкам підлітків

Складний період може початися уже в 10 років і тривати до 18-ти, кажуть психологи.

Дитячий психолог Катерина Фетісова каже, що емоційному вибуху в дитини краще запобігти. Задля цього треба придивлятися та прислухатися до свої чад. Допоможе у цьому сімейний день - це час для спілкування з дитиною. І тут найважливіше - почути її. Коли ж син або донька небалакучі - це перший дзвіночок про те, що дитині потрібна допомога. 

"Хоча б 50% інформації дитина має розповідати батькам. Перший сигнал, коли дитина каже, що все гаразд, і все. А батьки на це: "Ну і добре". Має бути спілкування", - каже Катерина.

Щоб уникнути неприємностей, батьки мають знати усе про захоплення дитини, друзів та  однокласників, а ще варто звертати увагу на емоційний стан підлітків. Найгірше, коли дитина перебуває у нейтральному стані і переживає все всередині. Тоді вона шукатиме якусь розвагу, яка дасть їй можливість виплеснути все.

Часто батьки занурюються в роботу і забувають про спілкування із дітьми. Байдужість, зневага, засудження й образи - це те, що точно зіпсує стосунки батьків з дитиною.

Дитину важливо поважати як особистість та сприймати на рівних.  Якщо ж протесту оминути не вдалося, батькам варто стримати свої емоції і спробувати відновити контакт. 

Кореспондент Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції