Електронні сигарети більше не ефективні? Представлений метааналіз досліджень

В The Lancet Respiratory Medicine Journal були опубліковані результати дослідницького аналізу глобальної статистики.

Основною його метою було визначити, скільки людей, які курять, в процентному співвідношенні зможе побороти свою залежність, використовуючи електронні сигарети. 

Нещодавно світу стали відомі результати досліджень, в яких брали участь доктор Сара Калкхонар і Стентон Гланц. Згідно із загальноприйнятим переконанням, ЕС — виключно корисний девайс. Це сучасний пристрій на 100 % допомагає позбутися від куріння тютюну. Однак саме такий високий відсоток став приводом для збурень тютюнових компаній і вчених. Це призвело до зростання останніх зайнятися новою дослідницькою діяльністю, в якій планувалося з'єднати всі дані декількох минулих років. 

На жаль, результати не підтвердили поширене переконання, внаслідок чого співавторам Сарі і Стентон довелося вислухати багато критичних висловлювань. Виявилося, що електронні сигарети допомогли кинути тютюнопаління всього 28 % курців. 

В The Lancet Respiratory Medicine Journal були опубліковані результати дослідницького аналізу глобальної статистики. Основною його метою було з'ясувати, скільки людей, які курять, в процентному співвідношенні зможе побороти свою залежність, використовуючи рідину для електронних сигарет. Робота була виконана колосальна, вивчені і проаналізовані великі блоки інформації про проведені раніше дослідження. Розглядалися такі питання: наскільки поширені ЕС, вік вейперів, наскільки часто вживаються традиційні сигарети, який рівень залежності від нікотину та інші. В ході довгих підрахунків в результаті вчені отримали невтішні дані: всього 28 % тих, хто позбувся куріння завдяки ЕС. 

У виправдання Стентон Глантц заявив: "Ми досліджували дорослу аудиторію людей, для яких електронні сигарети стали заміною тютюнових виробів. Однак той факт, що сьогодні багато підлітків вважають за краще тютюну електронні сигарети, ми не врахували. І хоч сумнівів з приводу безпеки ЕС не виникає, все ж страшно те, що е-сигарети підтримують психологічну залежність від куріння, що часом і стає причиною до повернення шкідливої звички". 

Головною темою наступних обговорень стало питання, чи дійсно людина з часом зможе відмовитися від тютюнопаління, використовуючи ЕС. Доктор Глантц висловлює свою думку: "Ні для кого не секрет, що більшість курців переходять на ЕС тільки заради самореалізації: вони курять в будь-якому місці, за допомогою ЕС виділяють себе з натовпу, стають особливими. Однак рідина в ЕС все ж містить нікотин, що знову викликає у людини залежність (я не говорю про рідину без нікотину). Зверніть увагу, що ЕС повинна ліцензуватися, її за рецептом повинен виписувати лікар. У свою чергу державні органи зобов'язані регулювати продаж цього девайса. На жаль, сьогодні тенденція така, що ЕС можна купити в магазинах, на ринках, в інтернеті. В результаті — свавілля на ринку, безконтрольний продаж плагіату". 

Результат метааналізу поставив під сумнів майбутнє електронних сигарет. Однак і до цих досліджень вчені, прихильники ЕС і їх розвитку, стали висувати теорії, що викликають сумніви в доцільності дослідних методик: в результаті деякі з них визнані недійсними. 

Інформація надана Ejuice.com.ua.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: