Кучма злякався неадекватного президента

Кучма виступає за парламентсько-президентську модель правління, бо каже, що вже одного разу неадекватна людина прийшла в Україні до влади.

Екс-президент Леонід Кучма виступає проти колишньої редакції Конституції і залишається прихильником парламентсько-президентської моделі правління, оскільки боїться неадекватного президента. Про це він заявив у вівторок в Сімферополі.

"На жаль, це у нас завжди відбувається. Приходить будь-яка нова політична сила, вона намагається переробити під себе все і всіх, починаючи від законодавчих актів та з замахом, в тому числі і на Конституцію", - сказав Кучма

"Я був і залишаюся прихильником парламентсько-президентської моделі, а те, що комусь не вистачає повноважень, вибачте, я боюся чого, а раптом коли-небудь президентом при необмежених повноваженнях прийде людина просто неадекватна. Ми вже мали такий практичний приклад. Що тоді буде?", - сказав він.

На його думку, "обов'язково Конституція повинна закладати такі противаги, щоб жодна сила не відчувала себе недоторканною".

Кучма переконаний, що саме парламентсько-президентська модель - це європейська модель, яка дає для цього підстави.

Він нагадав, що в Європі практично у всіх країнах використовується парламентсько-президентська форма правління.

"А нам знову назад повертай президентську. Я думаю, що менталітет український - таки європейський. В Україні треба, щоб не в одному центрі все вирішувалося", - підсумував Кучма.

Нагадаємо, Партія регіонів оголосила про намір "виправити наслідки" конституційної реформи 2004 року.

На День незалежності Віктор Янукович заявив про необхідність внесення змін до Конституції України. Він наголосив, що бачить країну з "сильним президентом, у якого є практичні важелі контролю" і "політично структурованим парламентом".

Відзначимо, що Конституційний суд завершив відкриті слухання у справі за конституційним поданням 252 народних депутатів щодо відповідності Конституції закону "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року. Судді зійшлись на думці, що відповідний закон не відповідає Конституції України у зв'язку з тим, що був прийнятий з порушенням необхідної процедури.

Читайте також:

Коституційна реформа у поглядах аналітиків: Елбасы Янукович

КС завершив відкритий розгляд справи про конституційність політреформи 2004 року

Конституційна реформа 2004 року оскаржена в суді

Регіонали готові переписати Конституцію під Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: