Обережно - ліфт: хто відповідає за несправний підіймач

Обережно - ліфт: хто відповідає за несправний підіймач

Фото: із соцмереж

У Мережі є чимало історій про обірваний ліфт у будинку.

У стрічках новин часто з'являються новини про обірваний ліфт, чи про те, як хтось застряг у ньому. Більність історій закінчуються добре, але не мало є й трагічних.

Хто має стежити за цим і як часто їх мають перевіряти? "Сніданок з 1+1" вирішив розібратися.

У Харкові підіймач зірвався з шостого поверху, а зупинився аж на першому: у ньому їхала молода сім'я з маленькою дитиною. На щастя, ніхто не постраждав, всі встигли вискочити. Кількома днями раніше в Одесі, ліфт із пасажирами зірвався з п’ятого поверху. Чоловіка та жінку, які були всередині, евакуювали. Ніхто не потерпів.

У Харкові підіймач зірвався з шостого поверху, а зупинився аж на першому: у ньому їхала молода сім'я з маленькою дитиною. На щастя, ніхто не постраждав, всі встигли вискочити. Кількома днями раніше в Одесі, ліфт із пасажирами зірвався з п’ятого поверху. Чоловіка та жінку, які були всередині евакуювали. Ніхто не потерпів.

Мама Юля разом із маленьким Мирославчиком мали неприємність застрягнути в ліфті. На майстра, якого викликала через службу, чекала годину. Вчителька початкових класів Вікторія в зачиненому підйомнику часу провела на пів години менше, проте жінку неабияк налякала висота дев'ятого поверху.

Юрист Михайло Козачук наголошує: елементарний огляд ліфта має бути щодня: "Ліфтером, електриком , електромонтажником - це вже вирішить ОСББ, хто в них в штаті буде. Ліфти повинні підлягати технічному обслуговуванню - проводиться раз на два роки, якщо немає "гарячої" необхідності перевіряти: скарги мешканців на ненормальну роботу. Тоді проводять раніше це технічне обслуговування".

Окрім цього, ліфти підлягають експертному обстеженню, під час якого спеціалісти визначають - чи є ліфт безпечним. Такий огляд проводиться у разі закінчення строку експлуатації;

  • реконструкції;
  • аварії або пошкодження;
  • чи виявлення під час технічного огляду механічного зносу ліфта.

Витрати на утримання ліфтів оплачують власники квартир будинку. У разі виникнення проблем, якщо у вас ОСББ, то необхідно звертатися до компанії, яка обслуговує. Якщо ж ваш будинок перебуває в старому фонді, то звертатися до ЖЕКу. Якщо там не реагують - телефонувати на "гарячу лінію" міської ради.

Повʼязані теми:

Наступна публікація