Що робити, якщо хочеться додому: прості поради

Дата публікації
Перегляди
32к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Що робити, якщо хочеться додому: прості поради

Автор фото: Liza Summer / Фото: Pexels

Якщо десь на краю світу вам захотілося додому, а у вашій країні досі війна, якщо всі етапи відторгнення і прийняття вже пройдено, то підготували прості поради для покращення стану. 

Про це пише uaheals в Instagram. 

  • Вари борщ. 

Робіть те, що вам подобалось робити вдома або що нагадує ті безтурботні часи, коли над домом не літали ракети. Якорі, що наповнять і заспокоять — це світло серед темного океану суму. 

  • Не звинувачуйте себе 

Якщо радіо “Чому поїхали, а не залишилися” досі гуде в вашій голові - скажіть йому стоп і перемкніть хвилю. Годі! Запам’ятайте: під час війни будь-які прийняті рішення про власну  безпеку, безпеку сім’ї, є правильними.

  • Дайте собі можливість прожити емоції

Спогади про дім, роботу, близьких, які залишись, або недільні ранки, які були у сімейній кав’ярні традиційними. Все це може викликати сум, тривогу, страх. Створіть нові спогади. 

  • Реагуйте на потреби

З часом  будуть з’являться нові потреби - реагуйте на них і дозвольте собі їх задовольнити наскільки це можливо.  Ні, це не егоїзм. Коли хочеться додому і коли вже втомились хотіти, турбуватись про свої потреби - це не просто ок, це твій перехід на наступний рівень. 

  • Нові ритуали та нові сенси

Знайдіть їх там, де ви є. Долучайтеся до волонтерства, якщо немає змоги працювати, гуртуйся з однодумцями. Спробуйте дослідити місце, в якому ви зараз перебуваєте, чи спробувати новий вид спорту, познайомитись з новими людьми, чи просто прочитати добру книжку, яку давно хотілось прочитати. Якщо не допомагає - варіть борщ. Організуйте international evening,  познайомтеся з сусідами, пригостіть їх  борщем (підставте назву улюбленої української страви - ред.), спілкуйтеся, відповідайте на питання, розповідайте про те, що відбувається в Україні. Так ви допоможете собі розвіятись, а світу дізнатись правду. 

Коли вже борщ не допоміг і все решту теж - рекомендуємо звернутись до фахівця. Можна за місцем там, де ви перебуваєте, або онлайн.

Читайте також: 

Швидка психологічна допомога під час війни - Володимир Волошин у ТСН

Швидка психологічна допомога під час війни - Володимир Волошин у ТСН

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація