Скалічені ветерани АТО створюють спортивну команду параолімпійців

Незламних духом воїнів привабив тріатлон.

Перший спортивний протез в Україні для героя АТО може з'явитись у командира взводу десантників Сергія Романовського, який утратив ногу під Щастям. Хлопець готується до змагань із триатлону, де потрібно проїхати 180 км на велосипеді, пробігти 42 км і пропливти майже 4 км, ідеться в сюжеті ТСН.16:45.

Боєць уже тренується крутити педалі. Поки у нього український протез із найпростішим механізмом. Його виробили спеціально для тренувань. На змаганнях, сподівається, він вже буде з іншим – сучаснішим.

Відео з бійцем, які після важкого поранення втратив ногу, але не силу духу, вразило віце-президента федерації з тріатлону Андрія Оністрата. "Я подивився на нього і подумав: він такий спортивний. А може, айронмен?", - сказав він.

Оністрат вирішив створити цілу команду паралімпійців-айронменів. "Я хочу, окрім того, щоб соціально реабілітувати цих людей, ще показати, що кращі сини України – от вони, вони воювали, вони отримали поранення, інвалідність, але вони не сидять під метро, а вони працюють", - пояснив один із керівників федерації тріатлону.

ВідеоГерой АТО може отримати перший спортивний протез в Україні

Пропозиція стати професійним спортсменом Сергію сподобалася. У Відні для нього вже зробили пробний протез для бігу. Десантник одразу його випробував, чим здивував австрійського протезиста. "За 20 років його досвіду – я перший пацієнт, котрий встав і побіг", - каже Романовський.

Такий спортивний протез коштує близько 20 тисяч євро. Оплатити його обіцяють меценати. Але Сергій часу не втрачає і вже наполегливо тренується. На наших очах він впевнено долає перші 7 кілометрів. Зупиняється тільки, щоб підлаштувати протез.

Далі за розкладом – плавання. Цей вид спорту Сергій лише опановує. Але у воду пірнає впевено. Хоча тренер робить зауваження не лише з техніки плавання – треба ще навчитися правильно робити старт. На все має піти менше, ніж місяць. Перший офіційний заплив – уже в липні. Це буде чемпіонат України по плаванню у відкритій воді. "Я завжди готовий", - сповнений оптимізму ветеран АТО.

У команді бійців-паралімпійців має бути принаймні 20. Оністрат каже, що це буде продовження проекту "Переможці". Окрім спецвипуску журналу і фотовиставок, він хоче залучити його учасників і до спортивних змагань. Шукає і таких, як він, меценатів. Адже визнає, завдання важке – окрім бажання хлопців, потрібні і кошти, зокрема, на спортивні протези.

Кореспондент ТСН Соломія Вітвіцька

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: