Суд кинув моряків до в'язниці задля престижу України

Дата публікації
Перегляди
1497
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Суд кинув моряків до в'язниці задля престижу України

Звільнених з венесуельської тюрми українських моряків знову засудили в Україні

Майже чотирирічне ув'язнення у Венесуелі ледь не перетворило моряків на інвалідів, однак екстрадиція на Батьківщину не покращила їх долі.

Моряків, яких венесуельська Феміда засудила за "кокаїнову справу", український Апеляційний суд також не помилував. Засудженим дали дев'ять років позбавлення волі без жодного пом'якшення, повідомляє ТСН.

Нагадаємо, капітан та другий помічник капітана балкера "Бі-Атлантик" 2007-го потрапили за ґрати у Венесуелі, начебто, за зберігання наркотиків. Півтора року тому, хворих та знесилених, їх вдалось екстрадувати до України. Втім, вільними їм бути не судилося.

Через три місяці після екстрадиції, у березні 2011-го, вони опинилися на волі. Деснянський районний суд столиці, вирішив, що 3 роки і сім місяців серед убивць та розбійників у венесуельській "Сабанеті" - цілком достатнє покарання за службову недбалість.

Латиноамериканські полісмени відшукали на балкарі "Бі-Атлантик" 120 кілограмів кокаїну, мішки з яким були прикріплені до днища корабля на 8 метрів нижче ватерлінії. Колеги українських бранців переконують, що така у Венесуелі державна політика.

"Це не перше судно так ось стоїть в арешті, це не перший капітан, який сидить от так от у венесуельській в'язниці. Я знаю, що там індуси стоять точно так же арештовані, і я знаю, що туристів підставляють точно так же", - розповів моряк Юрій Морозов.

Вирушаючи в рейс на початку 2007-го засуджені мали блискуче здоров'я. Нині обидва ледь не інваліди. Минулої весни вони сподівались, що все гірше залишилося позаду. Натомість, Генеральна прокуратура України вирішила, що засуджені у Венесуелі і в Україні повинні сидіти, та опротестувала рішення суду .

"Існує така думка міністерства юстиції, вони брали на себе відповідальність за їх екстрадицію сюди, що вони мають відбувати покарання повністю. Якщо вони змінять покарання, то це буде якось порушення престижу України", - пояснив захисник засуджених Іван Данилюк.

21 січня моряків взяли під варту прямо у залі суду. У вівторок, 24 квітня вони сподівалися вийти із клітки у судовій залі. Натомість, щойно суддя столичного Апеляційного суду проголосила рішення – і адвокати, і засуджені опинились у стані ступору.

У той же день засуджених моряків мали доправити до колонії. А їх захисники пообіцяли готувати касаційну скаргу.

Представники офісу омбудсмена запевнили лише, що зроблять все можливе, аби сиділи моряки ближче до рідних. Родичі кажуть, що повторного арешту їхні близькі можуть просто не пережити.

Українська Феміда не помилувала моряків, яких засудила венесуельська Феміда

Українська Феміда не помилувала моряків, яких засудила венесуельська Феміда

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1497
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація