У селі під Києвом раптом заасфальтували приватну землю під будівництво

Сторони готуються позиватися одно на одного до суду.

У Глевасі під Києвом майже 400 тисяч гривень витратили на 300-метровий шмат асфальтної дороги просто в полі, що йде по людських землях. Власник підозрює, що в нього таким чином хочуть відібрати куплені ділянки, а от сільське керівництво має намір перевірити законність отримання землі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Тут все чітко. Це моя земля. Я – законослухняний громадянин. Я її купив, заплатив податки", - твердить пан Віктор і показує договір купівлі-продажу та витяг із земельного кадастру. За документами, одна ділянка призначена під забудову, інша під город. Аби позбутися асфальту, чоловікові довелося наймати трактор.

ВідеоУ селищі під Києвом витратили 362 тисячі гривень на асфальтну дорогу на приватизованих землях

Грунтова дорога веде до залізничного вокзалу і була тут завжди, час від час її підсипали крупним щебнем, востаннє це зробили п'ять років тому, а потім шмат землі передали у приватну власність. Люди за звичкою і досі ходять цим полем. "Ну, а як нам їздити?", - питають вони.

Голова сільської ради каже, що про приватну власність дізнався, вже як зняли асфальт. Згідно з генпланом, там дорога, а не чужа земля, і киває на попередників. "Взагалі неможна наділяти цю землю", - каже Валерій Жеребцов.

Фотогалерея В українському селі місцеві власноруч проклали асфальт та облаштували всі дороги (6 фото)

Власника іншої ділянки, яку теж заасфальтували, ще не знайшли. А пан Віктор каже, що дорога мала б йти трохи осторонь. "Формується вулиця. Бачите, земельна ділянка, люди будуються, ось мої колишки", - каже він. І не вірить, що сільський голова не знав, що ці ділянки розпайовані, бо землеупорядник і юрист, без підпису яких земля не роздається, у селищній раді не змінилися. А обіцяної інвентаризації всієї землі люди так і не дочекалися.

За рогом заасфальтованого поля вулиця вже забудована, але асфальту досі немає. Вже після того, як зняли покладений асфальт, на який витратили 400 тисяч сільських гривень, селищна рада вирішила через прокуратуру з'ясувати законність видачі землі. А власник землі, зі свого боку звертатиметься з позовом про замах на приватну власність.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар