Українці сліпнуть. Що робити, якщо погіршується зір

У більшості випадків сучасна медицина може відновити або хоч зберегти залишки зору.

Лікарі констатують, що близько двох третин українців мають короткозорість. А із віком вона може призвести до повної сліпоти. Статистику погіршують й інші недуги, які викликають ускладнення всередині очей.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Втрачати зір Аліна почала від десяти років. Відтоді з окулярами - нерозлучна.

"Якщо подивитись через звичайний поліетиленовий пакет, то ви побачите те саме, що я бачу без окулярів", - каже Аліна Марценюк.

Зберегти зір намагалася за допомогою вітамінів, та невдало. Коли ж пішла працювати, короткозорість почала розвиватися ще більшими темпами.

"Щодня я по 10 годин працюю за комп'ютером. Робота вдома, і це робота відповідно в офісі. І після робочого дня я ще активний юзер ґаджетів - або планшет використовую для цього, або телефон", - говорить Аліна Марценюк.

Щороку вона проходить перевірку в офтальмолога. Та щоразу висновки лікарів шокують усе більше.

"Зір у неї без окулярів 0,1. Тобто, умовно кажучи, 10 відсотків гостроти зору", - говорить лікар.

"Про те, що у мене 10-відсотковий зір зі ста, це така неприємна несподіванка для мене, я не розраховувала, що аж так все погано", - каже Аліна.

Саме через перенапруження очей від ґаджетів зір Аліни погіршується, каже офтальмолог. І це проблема вже мільйонів. Наразі близько двох третин українців мають короткозорість. Усе більше серед недужих - дітей.

"Найчастіша причина - це певне перенавантаження ока під час роботи на близькій відстані. І око, яке напружене, працює, не встигає відпочивати. У ньому може трішки підвищуватись очний тиск, посилюється кровообіг і все це призводить до його збільшення", - пояснює лікар-офтальмолог.

Якщо короткозорість прогресуватиме і далі, всередині ока виникають незворотні зміни, і людина може осліпнути. Щоби це відбувалося не надто швидко, офтальмологи радять не перенапружувати очей, щогодини давати їм відпочивати, не читати в погано освітлених місцях, дотримуватися повноцінного раціонального і збалансованого харчування, відмовитися від куріння.

Відео Чому порушується зір та як цьому запобігти: поради лікаря-офтальмолога

Дві третини українців мають короткозорість. А із віком вона може призвести до повної сліпоти. Статистику погіршують й інші недуги, які викликають ускладнення всередині очей. Що робити, якщо зір погіршується – у сюжеті.  

Чому порушується зір та як цьому запобігти: поради лікаря-офтальмолога

Однак інколи навіть ці рекомендації - не допомагають. І зір втрачається через інші патології.

"Деякі зміни ока пробігають спочатку дуже непомітно", - каже лікар-офтальмолог.

У зоні ризику - люди із підвищеним артеріальним тиском, цукровим діабетом, з ендокринними захворюваннями чи порушеннями травлення. І ті, хто зазнав травми.

Це тепер Василь щодня ходить до тренажерної зали та посідає призові місця на чемпіонатах світу з тріатлону серед паралімпійців - 750 метрів пливти, 20 кілометрів їхати та 5 кілометрів бігти. Та коли був підлітком, жити не хотів зовсім. Після дитячої травми повністю втратив зір.

"Друг кидає палицю, я піднімаю голову, а вона вже між очима", - згадує Василь.

Що сліпне, Василь зрозумів не одразу. Та й турбувати батьків не бажав. Тому вже коли звернувся до лікарів, вони лише розвели руками.

"Вчасно не звернувся і втратив зір".

У більшості випадків сучасна медицина може відновити або хоч зберегти залишки зору, каже лікар. Головне, вчасно звернутися по допомогу до фахівця. У Аліни, приміром, досить високі шанси відновити зір на 100 відсотків, однак уже за допомогою хірургічних методів.

Інна Власова, Інна Лебеденко

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів