Янукович відзвітував про перші 100 днів: на нас чекає боротьба

Президент відповів на ряд важливих питань, що стосувалися багатьох сфер життя держави.

Президент України Віктор Янукович відзвітував перед більш, ніж 400 українськими та закордонними журналістами про результати своєї роботи за перші 100 днів на посаді керівника держави.

Головними темами, які він підняв  під час спілківання з представниками ЗМІ були%

Боротьба з корупцією

"Владу чекає важка боротьба з тіньовою економікою і корупцією", - заявив Янукович. Він заявив, що, безумовно, ростиме кількість невдоволених. Але влада ставить собі за завдання понизити кількість чиновників, полегшити життя бізнесу.

Сприяння свободі слова в країні

Янукович сказав, що готовий співпрацювати з журналістами в справі утвердження свободи слова в Україні.

Відповідаючи на питання, чи готів він розслідувати вже відомі факти обмеження свободи слова, Янукович сказав: "Якщо вони відомі, я готовий".

"ЗМІ мають бути об'єктивними, вони не повинні підтасовувати інформацію за замовленням тієї або іншої політсили", - заявив президент.

"Це моя мрія", - сказав він.

Стабілізація економіки

"Сьогодні створена система влади, яка узяла на себе відповідальність на усіх рівнях і готовий відповідати перед українським народом", - заявив Янукович. Він відмітив, що дуже важливо повернути довіру народу до влади. Президент заявив, що належить прийняти ряд важливих законів для розвитку регіонів. Але влада, на думку президента, вже зробила перший крок. За словами Януковича, в усіх регіонах йде робота по залученню інвестицій. Влада поставила собі завдання понизити дефіцит бюджету.

Янукович відмітив, що сьогодні вже видно ознаки росту української економіки. Зокрема, президент відмітив ріст ВВП 4,8%, промвиробництво виросло на 12,6%, експорт - на 31%, імпорт - на 8. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі, за словами президента, перевищило 2 мільярди доларів.

Президент відмітив, що вдалося підвищити зарплати на 7%. Він заявив, що ставить завдання підвищити зарплати, мінімум, на 11%

Допомога Львівщині у подоланні наслідків стихії

Янукович пообіцяв допомагати Львівщині в боротьбі з ліквідацією наслідків стихії. Він відмітив, що тісно співпрацює з Василем Горбалем і Нестором Шуфричем. За словами президента, він завжди готовий прийти на допомогу людям, незалежно від того, в якому регіоні вони проживають. В той же час він відмітив, що в 2008 році Західній Україні були виділені великі гроші для ліквідації наслідків стихійного лиха, проте ті гроші були розікрадені. За словами президента, владі все ще треба ліквідовувати наслідки стихії 2008 року.

Повернення ПДВ

"Питання дуже важке. Ми отримали заборгованість близько 25 мільярдів", сказав Янукович. ПДВ, за словами президента, знаходиться "у відстої". Тільки коли слідство переконається, що це "не надутий ПДВ", він буде відшкодований, заявив президент.

"Ми не добродійна організація, яка роздаватиме гроші. Для тих, хто платить податки, для тих, хто пройшов експертизу добросовісних платників - вони з часом вчасно отримуватимуть ПДВ. Ми збільшуватимемо виплату ПДВ, коли збільшуватимуться прибутки бюджету", - сказав президент.

ДТП з президентським кортежем

Відповідаючи на питання про ДТП з президентським кортежем, президент пообіцяв навести довідки про постраждалу в ДТП жінку.

"Ми зобов'язані допомогти", - сказав президент.

Українська газова труба

"Процес йде у напрямі розширення круга переговорів. Окрім переговорів, поки нічого не зроблено. Яка буде модель консорціуму, я доки говорити не готовий", заявив Янукович. Президент відмітив, що Україна зацікавлена в збереженні транзиту газу у напрямі Європи в об'ємі 120 мільярдів кубометрів газу. За його словами, Україна готова збільшити транзит до 200 мільярдів кубометрів газу.

Росія розвиватиме Севастополь

Янукович вважає, що соціальна участь Росії в розвитку Севастополя абсолютно нормально. Він заявив, що відповідні договори будуть підписані між Росією і владою Севастополя.

Закон про місто-героя Севастополі доки не стоїть на порядку денному, заявив президент. "Одна з головних причин - політична. Ми повинні зважити усе "за і проти". Він заявив, що не допустить нагнітання політичної обстановки в Севастополі. "Ми цього не допустимо", - сказав президент.

Дії міліції

Янукович також відмітив, що міліція повинна забезпечувати громадський порядок. "І ті громадяни, які порушують громадський порядок, міліція захищає їх від неприємностей". Президент сказав, що він не захищає міліцію, але в той же час вважає неприйнятним вирішувати політичні спори за допомогою силових методів.

Новий "Договір про дружбу" с Росією

Відповідаючи на питання про "Великий договір про дружбу" з Росією, президент сказав: "Такий договір потрібний. Ми стратегічні партнери, у нас багато зв'язків. Договір потрібний і ми над ним працюватимемо".

Інновації

Президент висловився за створення інвестиційно-інноваційного агентства. За його словами, це відповідатиме сьогоднішній ситуації. В той же час він відмітив, що інноваційна складова сьогодні є присутньою в роботі кожного міністерства. Янукович відмітив, що треба створювати умови для залучення інвестиція, а також ухвалювати закони, які мотивували б на інновації.

Нагадаємо, висловити свою думку та поставити власну оцінку першим крокам Віктора Януковича в якості президента України, ви можете тут.

Читайте також: 

100 днів Януковича: дайте оцінку роботі президента

Янукович натякнув, що йому загрожує небезпека

Янукович не скасував "чорні списки" для росіян

ВідеоЯнукович відзвітував про перші 100 днів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: