Зіркові брехуни

Дата публікації
Перегляди
5012
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зіркові брехуни

Роман Чайка

На Майдані поспіхом городили паркани, ставити сцени. Одним словом, готувати офіційне свято за всіма канонами кондового "совка". Головне - перебити опозиції віче на Софіївській площі.

Ненависник кримських татар міністр внутрішніх справ Могильов вчинив злочинні діяння з трибуни Верховної ради. Це зафіксовано у документі – стенограмі засідання парламенту і сотнями телекамер. Могильов анонсував кровопролиття. Залякував, сіяв паніку і страх. Займався дезінформацією з трибуни. Він навіть вказав на підозрюваних у цій змові та підготовці злочину – очевидно, що опозицію. З нагоди державного свята міністр вдався до відвертої провокації. Хтось вірить, що цей міністр-демократ з сорому згорить і подасть за брехню у відставку?!

Почин начальника бездумно підтримали низка інших дубів правопорядку. "Мова йде про те, що у нас є оперативна інформація - деякі опозиціонери хотіли б, щоб масові акції переросли в кровопролиття". А це вже заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк. Начальник Головного управління МВС у Дніпропетровській області Віктор Бабенко пішов ще далі за шефа: усіх, хто готувався святкувати державне свято назвав "дурниками" та "гарматним м’ясом" і наказав міліції фіксувати цих "злочинців", які будуть їхати на свято до столиці.

Це ж скільки "баобабів" в зоряних погонах на один погонний міліцейський метр! Вздовж кожної дороги усміхається Головнокомандувач і Президент, вітає людей зі святом Злуки, а "бабенки" тим часом попереджають: будете з президентом святкувати – станете "гарматним м’ясом" і ми вас усіх поставимо "на учьот". Найвищий час у генерал-майора Бабенка запитати: президент і вся свита з Адміністрації, керівництво уряду взяли участь у святкуванні та інших церемоніях, то це з генеральських слів виходить вони також "дурники", яких треба вчасно "зафіксувати" і взяти в оперативну розробку?!

Найцікавіше, що цей потік злочинного маразму, який запустив сам Могильов, був оперативно зупинений. Зустріч з організаторами урочистостей відбулася, і той самий Ратушняк почав рачкувати: "Міністр однозначно сказав, що це була оперативна інформація. На сьогодні відпрацьовані всі об’єкти, і на цей час вона не підтверджується…" Заступник міністра Василь Фаринник також сором’язливо затирав криваві батальні картини злочинної фантазії свого боса.

Зміна тактики. Влада вирішила, що древня мудрість авторитарного керівництва: якщо п’янку не можна зупинити – її треба очолити. На Майдані Незалежності поспіхом почали городити паркани, ставити сцени. Одним словом, готувати офіційне свято за всіма канонами кондового "совка" і лекалами "красного дня в календарі". Головне - перебити опозиції віче на Софіївській площі.

Зупинити власну "дезу" зупинили, але у стінах главку МВС, а решта генеральських дубів у регіональних лісосмугах міліції не отримали оперативно від міністра прямої вказівки "атставіть", і тому їх було вже не зупинити. Вони продовжували а-ля Могильов залякувати громадян масовими побоїщами вже у своїх обласних центрах. Де могли, як то в Ужгороді чи Донецьку, зупиняли свято рішеннями мерів і судів. Де могли – залякували автоперевізників. Одним словом діяли за накатаною схемою згідно з первинним планом.

Це в російських пропагандистських серіалах міліція мобільна і рішуче-стрімка, а в українській дійсності – це найменш повороткий радянський силовий монстр. Поки переорієнтуються – дві доби і пройде. А за 48 годин вистачить істуканів у погонах, які заради вислужитися, намалюють святковим громадянам криваві побоїща краще за "висадку в Нормандії від Спілберга".

За слонячу інерцію і туподумство міністр може і перетрусити своїх генеральських дятлів на місцях, але ж хто струсить з міліцейської гілки самого Могильова? Головнокомандувач-президент Могильова критикував лише за техогляд для авто. А за криваву брехню і провокації жодного слова докору на адресу Могильова так і не пролунало. Напевно у них "спільні вартості", як сказав Янукович у святковому зверненні до Дня Злуки. Це народ може собі об’єднуватися на спільних цінностях, а він зі своїм "кровосісєм"-генералом таки об’єднаний "спільними вартостями".

___________________________________________________________________________

Читайте також:

Світ навпаки

Суспільство настільки звикло до відвертої підміни понять, що виникають сумніви, що коли-небудь поняття правди стануть нормою в такому суспільстві.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5012
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація