Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Донбасі відбудовують зруйновані бойовиками мости

Підірваних терористами переправ на Донеччині ще залишилося сім.

На фронті п'ятеро поранених за добу, звітують у штабі АТО. Найгарячішим залишається Маріупольський напрям. Лише там на голови українських бійців російські найманці висипали 25 мін із майже 40-ка по всьому Сходу.

Поки ворог не гребує крупним калібром, за спинами українських армійців триває відновлювальна робота наслідків ворожих обстрілів. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Відступаючи 2014 року, бойовики за собою підривали десятки мостів. Тепер українці з усієї країни латають недобрий спадок терористів.

У 2014 році в Слов'янську на Донеччині була не просто переправа, а перші ворота в пекло. Тоді, коли знімальна група ТСН уперше з'їжджала на цей понтон і з острахом озиралися праворуч, то потужний і підірваний міст попереджав, що попереду – справжня війна.

Нині ж на цей міст із держбюджету виділили 37 мільйонів гривень. Хоч спершу починали рахунок зі 150-ти. Його довго не могли розібрати через нерозірваний снаряд. Нині ж будують наново. А на цей, найдовший на Донеччині, у Закітному витратили більше 40 мільйонів гривень. Його тільки з одного краю підірвали бойовики, коли відступали до Горлівки. Тепер же його не просто ремонтують, а й розширюють. Латають усе – головно місцеві. Радіють. Але що тут було влітку 2014-го – не пригадують. Та й війна, кажуть, давно була.

Міст під Сіверськом. На нього Україна витратила близько 20 мільйонів гривень і теж після підриву відбудовує з нуля. Але й тут після пережитого лише дехто з місцевих називає історичні речі своїми іменами: "Сепаратисти тут відходили і підірвали".

Робота кипить у дві зміни, навіть уночі. Очільник області оглядає наразі лише три об'єкти і називає амбітні терміни готовності.

"Міст має бути готовий до Нового року. Але оскільки я римо-католик, то мені обіцяли до мого Різдва зробити", – говорить очільник військово-цивільної адміністрації Донецької області Павло Жебрівський.

Підірваних терористами переправ на Донеччині ще залишилося сім. Але вони – на передовій, тож їх поки що не можуть обстежити майстри і скласти кошторис. Ремонтники ж відповідають, що до роботи готові. Хоч масштаби збитків навіть їм ще складно уявити.

Ганна Бока

Залиште свій коментар

Вибір редакції