Чому вам потрібна клітковина

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Хоча харчові волокна не засвоюються організмом, вони є необхідними для нормальної роботи кишківника.

Насамперед клітковина — це неперетравлювані харчові волокна, що містяться у їжі рослинного походження: злакових, бобових, овочах, фруктах, ягодах. І хоча клітковина не засвоюється організмом, вона є необхідною для нормальної роботи нашого кишківника, "їжею" для мікрофлори — корисних бактерій, від яких залежить стан імунітету, синтез вітамінів та інших важливих речовин.

Клітковини (харчових волокон) найбільше в стеблах і зернах рослин, вона формує їхню щільну структуру. Чим більше клітковини в продукті, тим складніше жувати його в сирому вигляді.

Наприклад, в помідорах і огірках менше клітковини, ніж у моркві, капусті або в стеблах петрушки. І згадайте, скільки зусиль потрібно, щоб пережувати мигдаль чи лісові горіхи. 

Клітковина є щіткою для кишківника, вона виводить токсичні речовини, сприяє профілактиці закрепів, раку товстої кишки. Допомагає регулювати рівень цукру в крові, впливає на почуття голоду, забезпечує тривале насичення, допомагаючи не переїдати.

Щоб організм отримував її в потрібній кількості, необхідно щодня споживати близько 500 г овочів і фруктів в сирому та приготованому вигляді і 250 г варених злакових та бобових.

Фус, клітковина, для блогів
facebook.com/svetlanafus

Ще що важливо: наш раціон дуже часто містить в рази менше клітковини, ніж потрібно. Причини банальні — любов до хліба з білого борошна, солодкої випічки, десертів, напівфабрикатів і продуктів швидкого харчування, що у дуже обмеженій кількості містять харчові волокна, вітаміни і мінерали. Тому вживайте більше овочів, фруктів, цільнозернових круп та бобових.

Оригінал

Залиште свій коментар

Вибір редакції