Дамоклів меч над місцевими владами

Нам треба не допустити збільшення соціальної напруги у суспільстві, чого так прагнуть наші вороги у Кремлі.

На рахунках у Державній казначейській службі України заморожено чималі суми коштів самоврядних громад. Складається таке враження, що хтось напередодні важкої зими хоче підвісити місцеві бюджети в ситуації невизначеності.

Лише здається, що ця проблема другорядна. Близький мені приклад - село Поляниця поблизу Буковелю. Власних зароблених коштів у села більше 5 мільйонів. Чимала сума. Але вона "мертво" заблокована на казначейському рахунку. Село ці кошти використати не може, зокрема, через це ніяк не добудують дитячий садочок та інші життєво необхідні об'єкти.

Подібна ситуація – в Івано-Франківську і Калуші, де постійно "зависають" ремонти та будівництво у соціальній сфері. Подібних прикладів у країні сотні, якщо не тисячі. Ситуація загрожує стати детонатором соціального вибуху. Передчуття тривожні.

Нам треба не допустити збільшення соціальної напруги у суспільстві, чого так прагнуть наші вороги у Кремлі. При тому не потрібно залучати додаткові кошти за кордоном, знекровлювати армію. Потрібно лише змінити схему – з безальтернативної на гнучку.

Саме тому є необхідним закон про тимчасовий дозвіл органам місцевого самоврядування, місцевим адміністраціям на відкриття рахунків у комерційних банках України та тимчасовий дозвіл на перехід органів місцевого самоврядування, місцевих адміністрацій з обслуговування у Державній казначейській службі України на обслуговування в комерційні банки України.

На моє переконання, оперативне прийняття цього законопроекту дасть можливість органам місцевого самоврядування ефективно протистояти загрозам зимового періоду, а також зламати схему фінансового закабалення регіонів через безальтернативне розміщення грошових ресурсів громад.

Законопроект спрямований допомогти органам місцевого самоврядування своєчасно виконувати бюджетні та інші зобов'язання. Всі міські, сільські бюджети виконуються і органи місцевого самоврядування мають кошт и на рахунках, проте не можуть їх отримати.

А над місцевою владою вже завис дамоклів меч: літо скоро закінчиться, і треба проводити відповідні ремонтні роботи. Літні дні швидко збігають, наростає "господарський цейтнот", а казначейство не пропускає кошти. Єдиний вихід з даної ситуації - це дати розпоряджатись коштами органам місцевого самоврядування через обслуговування їх у комерційних банках.

Залиште свій коментар

Вибір редакції