Чи є життя після ЖЕКів

Панікувати з приводу ліквідації ЖЕКів не варто – але і сидіти склавши руки теж.

"Що буде після 1 липня? - Друге липня!" Такий жарт блукає коридорами Міністерства регіонального розвитку та будівництва. Тамтешній діловод, який опікується питаннями створення ОСББ, втомлено підіймає слухавку, стримано вислуховує запитання і, здається, повторює завчений текст – про те, що буде з утриманням будинків після 1 липня.

Люди не припиняють дзвонити, є навіть панічні настрої: бо як же тепер жити без ЖЕКів? Так, там ніби у бездонному колодязі зникали мільйони, а от дірки в дахах, сміття і поламані ліфти, якими вони мали би опікуватися – ні, але ж з ними все принаймні було зрозуміло!

Та робити немає чого: згідно з торішнім законом, до 1 липня мешканці багатоповерхівок мають обрати тих, хто обслуговуватиме їхні будинки. Тобто ЖЕКи мають зникнути, а будинками почнуть керувати чи ОСББ, чи фізична особа-підприємець, чи якась інша юридична особа. Яка структура буде в домі головною – люди мають визначитися самі на всезагальних сусідських зборах.

Що чекає на тих, хто не визначиться? Що буде з "безхозними" будинками? Для них є хороша і погана новина. Хороша – будинки з апатичними мешканцями, які не зможуть обрати нового "прибиральника", продовжить обслуговувати старий ЖЕК. Погана – триватиме це недовго. Органи місцевого самоврядування, тобто місцева влада, почнуть самостійно шукати управителя для їхніх будинків.

Для цього оголосять тендер. На конкурсі, який, запевняють у міністерстві, буде дуже прозорий, оберуть керуючу компанію. Вона підпише договір з уповноваженим паном від влади. На рік. Мешканців будинку у кращому разі про це повідомлять оголошенням на дверях. Приміром, таким: "Ваш будинок обслуговує керуюча компанія "Майбутнє". Хоча представники "Майбутнього" можуть проявити ініціативу і персонально завітати до кожного в квартиру, познайомитися і розповісти про свої плани на майбутнє.

Якщо людям не лежатиме душа до такого "Майбутнього", вони його можуть змінити. Але треба буде зібратися більшістю сусідів і колективно ухвалити рішення про побиття горщиків з "Майбутнім". Але його треба буде ретельно обґрунтувати: що не так і які умови договору порушуються. Якщо аргументи не будуть переконливими, то призначений зверху управитель залишиться керувати – як і планувалося, на рік. А якщо за місяць до закінчення цього строку ані управитель, ані пан від влади, які й підписували договір, не повідомили один одного – письмово – про відмову від договору, то він автоматично продовжується ще на рік. Мешканців знову поставлять перед фактом.

Однак минулого тижня народні депутати спохватилися і внесли зміни до закону. Вони дописали, що розірвати договір з управителем можна без обґрунтування, які ж пункти порушуються. От не подобається жителям "Майбутнє", вони збираються на загальні збори і вирішують нарешті створити ОСББ чи змінити собі управителя. Замість "Майбутнього" обрати, наприклад, "Щасливе", яка опікується сусіднім будинком і там всі щасливі. Про дострокове розірвання договору призначену зверху контору слід повідомити не пізніше, ніж за два місяці.

У моєму будинку й досі не визначилися, що робити з керуванням будинку. Сміливця – не на словах, а на ділі – який би почав скликати сусідів на збори, поки не знайшлося. Всі в очікуванні поглядають на сусідній будинок, де вже взялися створювати ОСББ. Якщо вийде у них, то почнуть чухатись і у нас.

Принаймні, я на це сподіваюся.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: