Як зекономити на комуналці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Головна проблема в тому, що іноді не вдається зекономити – навіть якщо ви готові вкласти в це і час, і гроші.

Коли нашим сусідам взимку парко, вони відчиняють вікна. Ми ж вимикаємо батареї. За опалення нам приходять однакові суми. Де справедливість?

Квартира у нас – 68 квадратних метрів. Будинок з лічильником тепла. За опалення взимку нам приходило 1,4 гК. За новими тарифами це коштуватиме зо 2 тисячі гривень. А якщо додати вартість води, світло, газ (плита газова), утримання будинку… Комуналка нам обходитиметься у 3 тисячі гривень. Як ми плануємо економити?  

1. Газ. Цього року на газову плиту ми поставили лічильник. Процес не складний, але коштовний. На встановлення лічильника подали електронну заявку через сайт "Київгазу". Там оперативно віддзвонилися. За попередньою домовленістю прийшов майстер – оглянути зону роботи і намалювати схему. От тільки майстер замість роботи взявся переконувати, що лічильник ставити не треба, що в майбутньому це зроблять за бюджетні гроші…Вмовляв з півгодини. Схему все ж намалював. Наступного разу прийшов з помічниками – і вони поставили лічильник. Монтаж забрав півдня і майже 3 тисячі гривень (робота + матеріал). За лічильником ми використовуємо до 4 кубів газу на місяць. За нормою нам би нараховували 13 кубів, бо в квартирі проживають троє. Виходячи з цього, вартість лічильника нам окупиться за 4 роки. Це за умови, що тариф не зміниться. Якщо ж газ знову подорожчає, окупиться ще швидше.

2. Гаряча вода. У середньому на місяць ми використовуємо до 4 кубів гарячої води. За новими тарифами це коштуватиме майже 400 гривень (з водовідведенням). Однак у нас є бойлер. Тобто коштовну централізовану гарячу воду можна і не використовувати. Проте платити доведеться – переконує знайомий. Він твердить, якщо є рушникосушка, то за один куб гарячої води слід обов'язково щомісяця сплачувати. Чи правда це? Додзвонитися до "Київенерго" сьогодні виявилось нереально. Мабуть, після оприлюднення нових тарифів там вирішили не поспішати спілкуватися зі споживачами. Однак у столичній адміністрації запевнили – правових підстав стягувати гроші за гарячу рушникосушку немає. Отже, якщо врахувати вартість електроенергії, яку тягне бойлер, гаряча вода обійдеться в 200 грн. Економія вдвічі – принаймні, до осені. З 1 вересня ж і електроенергія подорожчає. Але знову-таки, якщо ціни газ вчергове підвищать – економія лишатиметься значною.

3. Електроенергія. LED-лампочки (вдвічі заощадливіші за енергозберігаючі) і постійне вимикання за собою світла – це вже норма життя. Заощадити більше могли б допомогти багатофазні лічильники. Прилад, який вдень (з 7 до23 год) рахує електрику за звичайним тарифом, а вночі – за вдвічі меншим. Тобто бойлер, пральну машину, посудомийку, мультиварку – можна було вмикати лише вночі – і економити! Встановлюються такі лічильники за ініціативою споживача і за його кошт – йдеться на сайті "Київенерго". Однак яка була б економія і за який час прилад окупив би себе – навіть не рахували. Бо наш будинок зданий в експлуатацію в 1991 році. А для "Київенерго" – це вже старий житловий фонд, і тому встановлювати у ньому багатофазові лічильники "технічної можливості немає".

4. Опалення. Ось тут біда. І стіни утеплили з обох боків, і склопакети оновили, і батареї з регуляторами поставили – а економії для сім'ї ніякої. Платіжка з такими ж цифрами, що й у сусідів, де такі енергозберігаючі заходи не впровадили. Коли в оселях спекотно, ми вимикаємо усі батареї, вони ж відчиняють усі вікна.

Однак основна біда не в цьому. Наш будинок з вертикальною системою опалення, тобто труби пронизують квартири зверху вниз по стояку. Поставити лічильник тепла в такій квартирі – не можна! Тут або один на стояк, або взагалі переробляти систему опалення в усіх квартирах. У компанії, яка не задурно встановлює теплові лічильники, повідомили, що "Київенерго" – не погоджує жодні проекти, в яких намагаються вмостити облік тепла у квартирі з вертикальним опаленням. Однак у найближчому майбутньому обіцяють все ж розробити механізм обліку тепла у старих будинках. Порадили телефонувати за місяць.

Але якщо ваш будинок трохи новіший, або у вашому місті інші вимоги – ви зможете значно зекономити і на опаленні.

5. Холодна вода. Тут є лише один варіант зекономити – якщо у вас встановлений лічильник, менше хлюпатися. Чи варто взагалі встановлювати його - на ваш вибір. Деяким родинам справді вигідніше сплачувати за нормою, бо лічильник нараховує більше.

Вдалої вам економії і приємних платіжок!

тарифи 16.06

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції