Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Найбільший книжковий ярмарок світу відзначив дев'ять українських видань

У Франкфурті не обійшли увагою нові роботи вітчизняних видавців.

На Франкфуртському книжковому ярмарку оголосили імена переможців. Україна цьогоріч відзначена у "Global Illustration Award" (найкращі ілюстації та обкладинки), "Stiftung Buchkunst" (зібрання найкрасивіших книг з усього світу), та каталозі "The White Ravens", повідомляє Yakaboo.

Загалом було відзначено дев'ять українських видань, п'ять із них – "Видавництва Старого Лева", решта - видавництв "Основи", "Фонтан казок", "Родовід" та"Астра". 

Уперше українським видавцям вдалося отримати перемогу у винятковій за своєю вагомістю та масштабом премії Global Illustration Award 2016 - її торік після трирічних переговорів заснували International Information Content Industry Association (ICIA) спільно з Франкфуртським книжковим ярмарком.

Перше нагородження і перша перемога дісталась Творчій майстерні "Аґрафка" (львівським художникам Романі Романишин та Андрію Лесіву) за створену ними обкладинку до книжки "Джордж і таємний ключ до Всесвіту" Люсі та Стівена Гокінґів ("Видавництво Старого Лева"). Видання потрапило до топ-20 в категорії "Обкладинка". Усього на нагороду було подано понад 10 000 робіт з понад 50 країн світу. 

Директор Франкфуртського книжкового ярмарку Юрґен Боос зауважив під час нагородження, що ця премія є ілюстрацією того, якими талантами сповнений весь світ.

"Ще на початку переговорів про її заснування я вірив, що розголос і масштаб будуть саме такі – і вибірка з 10 000 робіт свідчення цьому", - наголосив він.

До каталогу "The White Ravens 2016" ("Білі круки") - добірки найкращих дитячих та підліткових видань з усього світу від Мюнхенської бібліотеки для дітей та юнацтва –  потрапило одразу два українських видання. Книжкою року стала "Хто росте у парку" Катерини Міхаліциної, яку проілюструвала Оксана Була.

Представники рейтингу відзначили, що це "чудова маленька історія про відкриття себе для себе і про відчуття приналежності, також винятковий визначник рослин для маленьких читачів, з яким точно не занудьгуєш. Цю книжку без сумніву потрібно покласти в рюкзачок перед наступною екскурсією в парк чи за місто".

Також відзнаку цьогоріч отримала книжка "Вітер з-під сонця" Оксани Лущевської (видавництво "Фонтан казок").

До колекції "Stiftung Buchkunst" – найкрасивіших книжок світу 2016 - потрапили шість українських книг: три були створені Творчою майстернею "Аґрафка" та побачили світ у "Видавництві Старого Лева": "Війна, що змінила Рондо", "Шептицький від А до Я"  Галини Терещук та Оксани Думанської, "Чоловіки, жінки і діти" Юлії Мусаковської. Ще три українські видання – The Ukrainian Academy of Art (видавництво "Родовід"), "Кайдашева сім'я" Нечуя-Левицького в оформленні Лєри Схємки ("Основи"), "Ташенька і кактус" Слави Шульц ("Астра").

Відео Комікс про козаків та київський Малевич: як Україна представлена на Франкфуртському книжковому ярмарку

Залиште свій коментар

Вибір редакції