Оголошено лауреата премії ім. Юрія Шевельова 

Дата публікації
Перегляди
610
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Оголошено лауреата премії ім. Юрія Шевельова 

Фото: pen.org.ua

Лауреат премії нагороджується статуеткою бронзового ангела, а також грошовою премію та дипломом лауреата. Номінанти отримують дипломи фіналістів та добірку книжок видавництва “Дух і Літера”.

Цьогоріч лауреаткою премії ім. Юрія Шевельова стала мистецтвознавиця Діана Клочко, повідомляє PEN Ukraine

Ім’я лауреатки оголосили під час урочистої церемонії в Києво-Могилянській бізнес-школі 17 грудня – в день народження мовознавця, історика української літератури, есеїста Юрія Шевельова.

Діана Клочко була номінована на премію з книжкою “65 українських шедеврів. Визнані й неявні” (видавництво ArtHuss). 

Фото: pen.org.ua

“Це добре і живо, небанально і цікаво написані тексти про 65 чудових творів українського візуального мистецтва, – зазначив філософ, письменник, журналіст, член капітули премії імені Юрія Шевельова Володимир Єрмоленко. – Це не класичний “підручник”, який сухо розповідає факти; це не науковий текст, де (часом) вузькість уяви компенсується щільністю складних термінів – це саме есеїстика, де ти пливеш від твору до твору, від автора до автора і отримуєш задоволення від читання”.

Діана Клочко – мистецтвознавиця, кураторка виставок, редакторка, перекладачка. Авторка лекційних курсів з історії світового мистецтва. Співзасновниця перекладацької премії Metaphora.

Нагадаємо, збірку поезій Сергія Жадана включено до списку PEN America Literary Awards 2020. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
610
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація