13 серпня в Історії

13 серпня в Історії

Головні події з історії сьогоднішнього дня.

 У 1642 році   Христіан Гюйгенс знайшов крижану шапку на південному полюсі Марсу.

 1907 рік  — у Нью-Йорку з'являються  перші таксі.

1912-го  французький лікар Г. Одін оголосив про відкриття вірусу раку.

Вперше рак був описаний в єгипетському папірусі приблизно в 1600 до н.е. У папірусі розповідається про кілька форм раку молочної залози і повідомляється, що від цієї хвороби немає лікування. Назва «рак» походить від введеного Гіппократом терміну "карцинома" на позначення злоякісної пухлини з перифокальним запаленням. Її форма нагадує зовні краба  Гіппократ описав кілька видів раку, а також запропонував термін oncos. Нині кожний 270 українець має діагноз рак.

У 1913 році  у Шеффілді виплавлено першу нержавіючу сталь

1961  — у  Берліні почалось спорудження загорожі, що відділяла західну і східну частини міста.  15 серпня дротяні загорожі почали замінювати бетонною стіною висотою до 5 метрів, з колючим дротом і сторожовими вишками.

1989 року  в Австралії сталася найбільша аварія в історії повітроплавання на повітряних кулях. При зіткненні двох повітряних куль один з них упав, що привело до загибелі 13 чоловік.

У 2002-му   видатний російський хірург Ренат Акчурін представив у Москві унікальний прилад, за допомогою якого можна робити надзвичайно складні операції на серці без його зупинки.

2004-го було  створено перший подкаст.

З технічного погляду Podcast — цифровий медіа-файл, або низки таких файлів, які розповсюджуються інтернетом для відтворення на портативних медіа-програвачах чи персональних комп'ютерах. За змістом вони можуть нагадувати радіо-шоу, звукову виставу, містити інтерв'ю, лекції чи будь-що інше.  Цей новий спосіб поширення аудіо та відео через мережу Інтернет існує лише кілька років і дозволяє створювати матеріали кожному бажаючому. Цим подкастинг і відрізняється від, наприклад, радіостанції, де працюють професійні журналісти. Подкастинг не лише можна створити будь-кому, але й надати його для перегляду чи прослуховування кожному, хто зацікавиться в Інтернеті.

У цей день народилися:

 У 1899 році  — Хічкок Альфред,  англійський кінорежисер.

Його ім'я пов'язане зі становленням жанру "трилерів"  та з поняттям "саспенс" ("невизначеність") у кіно. Хічкок умів майстерно створювати в своїх фільмах атмосферу тривожної невизначеності, сторожкого очікування, передчуття чогось жахливого.

Серед улюблених кінематографічних прийомів Хічкока зйомка "з очей" персонажа. Хічкоку також приписується винайдення техніки надшвидкого монтажу, яскраво продемонстрованого в знаменитій сцені вбивства в душі у фільмі "Психо". Зараз цю манеру монтажу часто називають "MTV-монтажем", бо в 1990-х її широко задаптували режисери відеокліпів, що демонструвалися на телеканалі MTV. Такий монтаж став також часто застосовують у трейлерах.

 1926 року народився  Фідель Кастро, кубинський політик та революціонер.

1 серпня 2006 року  у зв'язку з курсом реабілітації після операції на кишечнику тимчасово передав керування країною своєму молодшому братові Раулю Кастро. 19 лютого 2008-го Фідель офіційно відрікся від влади на користь свого брата, Рауля Кастро.

13 серпня 1984 року народилася  Олена Бондаренко, перша ракетка України.  

Найвище досягнення Альони в турнірах Великого шолому в одиночних змаганнях - вихід у четверте коло Відкритого чемпіонату Австралії в 2010.

Повʼязані теми:

Наступна публікація