2 травня в Історії

2 травня в Історії

У 1892 році у Києві запустили перший у Російській імперії трамвай.

2 травня кияни вперше побачили трамвай, в СРСР вперше провели телетрансляцію футбольного матчу,  а в Сан-Франциско відкрили найбільший у світі плавальний басейн.

 1848 рік  — у Львові створена перша українська політична організація — Головна руська рада.

Головна Руська Рада вимагала поділити Галичину на дві окремі адміністративні одиниці: східну — українську і західну — польську; об'єднати в одну провінції українські землі — Галичину, Буковину і Закарпаття; викладання в школах та видання урядових розпоряджень вести українською мовою.

1892-го  у Києві запущено перший у Російській імперії трамвай.

2  травня 1892 року перші два трамвайні вагони з електродвигунами прибули до Києва. Їх побудували брати Струве на фабриці у Москві,  за американськими кресленнями. У той же день вагони були випробувані по вулиці Петра Сагайдачного, а 8 травня — на Володимирському узвозі (по лінії з Подолу на Хрещатик). 9 червня електричний трамвай тестувала офіційна комісія, а 13-го числа  він запрацював для пасажирів. Газета «Киевлянин» з цього приводу писала: Пасажирський рух на електричній залізниці вже розпочався. Вагони переповнені публікою, при чому багато хто по декілька разів їздять Олександрівським узвозом вгору і вниз, цікавлячись цією важливою для Києва новинкою.

У 1925 році в  Сан-Франциско відкрито найбільший у світі плавальний басейн (завдовжки 305 м, завширшки 46 м, завглибшки до 4,26 м).

У 1949 році відбувся перший у СРСР телерепортаж футбольного матчу з московського стадіону "Динамо".

Народилися:

1729 рікКатерина ІІ Велика, російська імператриця.

Почала сходження у 16-річному віці як німецька принцеса Софія Фредеріка Августа Ангальт-Цербстська, вийшовши заміж за цесаревича Петра Федоровича. Зруйнувала  Запорізьку  Січ.

1958-го народився Девід О'Лірі, ірландський футболіст.

 Захисник лондонського "Арсеналу" (рекордсмен клубу за кількістю матчів у чемпіонаті Англії — 558).  Чемпіон Англії 1989 року. Надалі грав також у "Лідсі", став тренером.

В 1975-му народився  Девід Бекхем, англійський футболіст.

Півзахисник ("Престон", "Манчестер Юнайтед .", "Реал", "Лос-Анджелес гелексі", "Мілан").  Шестиразовий чемпіон Англії, володар Кубка європейських чемпіонів 1999 року у складі "МЮ”.

1983 року народилася  Христина Коц-Готліб, українська модель і співачка. Колишня солістка групи "ВІА Гра", "Міс Всесвіт-Україна" у 2009 році.

Повʼязані теми:

Наступна публікація