21 липня: зірки, що народилися сьогодні

21 липня: зірки, що народилися сьогодні

Фото: Associated Press

Цього дня народилися великий полководець Олександр Македонський та видатний письменник Ернест Гемінґвей.

21 липня (356 до н. е.) вважається днем ​​народження видатного полководця давнини Олександра Македонського. У віці 20 років він став 19-м царем Македонії. Відтоді він завоював величезну кількість територій від Північної Африки до Індії та заснував велику державу, що охоплювала Македонію, Грецію, Перську імперію та Єгипет. 

Хто з відомих людей народився цього дня 

1620 року — Жан Пікар, французький астроном.

1816 року — Пол Рейтер (Ізраїль Беєр Йосафат), засновник британського інформаційного агентства Reuters (1850).

1882 року — Давид Бурлюк, український художник-футурист, поет, теоретик мистецтва, літературний і художній критик, видавець.

1899 року — Ернест Ге́мінґвей, визначний американський письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури 1954 року.

Перший, по-справжньому письменницький успіх прийшов до Гемінґвея після виходу в світ "І сонце сходить" або "Фієста" песимістичного, але одночасно блискучого роману про "втрачене покоління" французьких і іспанських репатріантів 1920-х років. І все ж більшості Гемінґвей запам'ятався через романи "Прощавай, зброє!" та "Старий і море".

1906 року — Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, голова Спілки українських письменників, діячка ОУН.

Олена Теліга через свою діяльність стала жертвою репресій радянського режиму. У лютому 1942 року Телігу було розстріляно в Бабиному Яру.

1907 року — Олег Ольжич (Олег Кандиба), український поет, археолог і політичний діяч, один з чільних діячів ОУН, син відомого українського поета Олександра Олеся.

1951 року — Робін Вільямс, американський актор, лауреат "Оскара" (1998, "Розумник Вілл Гантінґ"); "Місіс Даутфайр", "Попай", "Куди ведуть мрії", "Джуманджі").

Фото: Associated Press

До Дня народження Олександра Македонського пропонуємо переглянути американський фільм режисера Олівера Стоуна "Александр" (2004) з Колліном Фареллом та Анжеліною Джолі у головних ролях.

Читайте також: 21 липня в історії: перша людина на Місяці та видання останньої книги "Поттеріани"

Стаття з добірки новин:
Який сьогодні день
Наступна публікація