22 травня в Історії

22 травня в Історії

У 1892 році доктор Вашингтон Шеффілд винайшов тюбик для зубної пасти.

Найбільші історичні здобутки цього дня.

  1455 рік — в Англії почалася війна Червоної і Білої Троянд.

Ця війна між прибічниками правлячого дому Ланкастерів (із червоною тІрояндою на гербі) та їхніми родичами з династії Йорків (із білою трояндою на гербі), яких, крім певної частини знаті, підтримували міста і нове дворянство, тривала 30 років. Обидва роди були знищені у війні, і в 1485 році королем Англії став Генріх VII Тюдор з молодшої гілки Ланкастерів

В 1841 році мебляр із Філадельфії Генрі Кеннеді отримав патент на "крісло з відкидною спинкою".

1856 року  російський купець Павло Третьяков купив першу картину для своєї колекції — "Спокуса". У Москві заснована Третьяковська галерея.

 Лише в 1881 році галерея була відкрита для загальнодоступного огляду. У серпні наступного року Третяков віддав своє зібрання в дар Москві. На той час до складу колекції входило 1287 живописних творів, 518 малюнків і 9 скульптур.  В даний час колекція Третьяковської галереї налічує більше 100 тисяч витворів мистецтва. Все це різноманіття вже не міг вміщати особняк, куплений Третьяковим і кілька разів перебудовуваний під потреби зростаючої колекції. Зараз експонати музею розміщуються не тільки в комплексі в Лаврушинському провулку, але і в будівлі на Кримському валу, яка було передано галереї в 1986 році.

В 1861-му  прах Тараса Шевченка, що раніше покоївся у Петербурзі, перепохований в Україні під Каневом.

 1892-го доктор Вашингтон Шеффілд винайшов тюбик для зубної пасти.

1846 рік — у Нью-Йорку заснована інформаційна агенція Associated Press.

 Ассошіейтед Пресс (скорочено "АП") було засновано як кооперативне об'єднання шести популярних газетних нью-йоркських видавництв. Асошіейтед прес обслуговує тисячі ЗМІ (преса, радіо,телебачення) в різних країнах, обмінюється інформацією з багатьма іншими міжнародними і національними інформагентствами, в тому  числі  з УНІАН.

 1919-й  — у Києві в церкві святого Миколая відправили перше богослужіння українською мовою, через що цей день "неофіційно" став днем народження  Української Автокефальної Православної Церкви.

 У 1936 році почався перший футбольний чемпіонат СРСР.

1990-й  — після багаторічного протистояння Північний і Південний Ємен об'єдналися в єдину Республіку Ємен.

 Народилися:

 1840 рік Марко Кропивницький, український драматург, актор, режисер ("Дай серцю волю — заведе в неволю").

1859-го Артур Конан Дойль, англійський письменник, автор детективів про Шерлока Холмса.

В  1879 році народився  Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, публіцист, організатор українських збройних сил.

 Головний отаман військ УНР (із листопада 1918 року), голова Директорії УНР (13 лютого 1919 року— 10 листопада 1920-го). Убитий на еміграції французьким єврейським анархістом Шварцбардом.

 1945 року Юрій Рибчинський, український і радянський поет, пісняр, драматург ("Біла ворона", "Виват, король!").

Співпрацював із Володимиром Івасюком, Ігорем Покладом, Миколою Мозговим, Ігорем Шамо, Геннадієм Татарченком. Його пісні виконують Ніна Матвієнко, Софія Ротару, Таїсія Повалій, Наталія Могилевська, Руслана Лижичко, Тамара Гвердцителі, Валерій Леонтьєв, Олександр Малінін та інші.

 У 1970 році народилася Наомі Кемпбелл, американська топ-модель і акторка.

 Коли Наомі виповнилося 15 років її випадково помітив один з керівників модельного агенства і запросив на зйомки. З того часу вона почала працювати моделлю, завдяки своїй зовнішності та даруванням. Наомі стала однією з перших чорношкірих моделей, які з'явилися на обкладинках журналів. Піком кар'єри для неї став 1990 рік, коли вона стала супермоделлю і працювала у найпрестижніших модельних агенствах світу. Крім моделювання, Наомі також знялася у декількох фільмах та у музичних кліпах відомих виконавців. У 1990 році започаткувала свою власну дизайнерську компанію, де спеціалізувалася здебільшого на випуску власних парфумів. Наомі Кемпбел також відома своєю непередбачуваною і доволі дивною поведінкою. Декілька разів проти неї порушувалися кримінальні справи у зв'язку з нападами на домашніх служниць, працівників аеропортів, готелів та інших службовців. За вироком суду мусила відвідувати курси по навичкам конторолювання гніву.

 1974-го народився  Арсеній Яценюк, український політик, народний депутат від блоку "НУНС".  Голова Верховної Ради у 2007-2008 роках.

Також був засновником і президентом юридичної компанії, заступником  голови банку "Аваль", міністром економіки АР Крим (2001-2003 ), першим заступником голови Нацбанку (в.о. голови, (2004-2005 ), заступник  голови Одеської облдержадміністрації (2005 рік ), міністром економіки України (2005-2006), заступником голови секретаріату президента (2006-2007), міністром закордонних справ України в 2007 році. На президентських виборах-2010 посів 4-те місце з 6,96%.

1978 рік  Сергій Жуков, російський музикант, учасник поп-групи "Руки вверх!".

Повʼязані теми:

Наступна публікація