27 жовтня в Історії

27 жовтня в Історії

У цей день чисельність населення в Китаї перевищила 1 мільярд жителів. / Фото: AFP

Сьогодні в Америці відкрили першу лінію метро, в Китаї чисельність населення перевищила 1 мільярд жителів, а в Радянському Союзі введили в дію залізничну Байкало-амурську магістраль.

  У  1895-му   завершилося   будівництво першої лінії Транссибірської залізничної магістралі.

Транссибірська залізнична магістраль (Трансси́б), Великий Сибірський Шлях (історична назва) — залізниця через Євразійський континент, що сполучає Європейську частину Росії, її найбільші промислові райони і Москву з її серединними (Сибір) і східними (Далекий Схід) районами. Довжина - 9 288,2 км. -  це найдовша залізниця в світі. У 2002-му  була завершена повна електрифікація.

1904-й   - Мер Нью-Йорку Джордж Макклілен урочисто відкрив першу в Америці лінію метро.

Ця лінія   сполучила район Бруклінського моста і Бродвей. Це був перший у світі метрополітен, поїзди якого рухались по підземним і підводним тунелям. Сьогодні нью-йоркське метро - найбільше у світі.

1951-го    вперше при лікуванні раку використана радіація.

У  1982 році   Китай оголосив, що чисельність його населення перевищила 1 мільярд жителів.

1984-й  -  в   Радянському Союзі введено в дію залізничну Байкало-амурську магістраль (БАМ).

 Її будівництво почалось ще в 1934 році руками в'язнів, котрі були привезені на Далекий Схід після завершення ними будівництва Біломоро-Балтійського каналу. У 1950-ї роки тут працювало близько 400 тисяч в'язнів, але найбільшого розмаху як економічного, так і пропагандистського будівництво БАМу набуло після 1974 року, коли на Далекий Схід почали добровільно-примусово відправлятись ешелони комсомольської молоді, а БАМ був оголошений стратегічно і політично важливим для держави будівельним об'єктом.

В цей день народилися:

У  1728-му   Джеймс Кук, англійський мореплавець, керівник трьох кругосвітніх експедицій, першовідкривач Нової Зеландії і Гавайських островів.

1782-го   Нікколо Паганіні, італійський скрипаль і композитор, автор шести концертів.

Одинадцятирічним хлопчиком Паганіні вперше виступив привселюдно в Генуї, а вже  в   17 років  після короткого періоду занять у Парме з А.Роллой, зробив своє перше концертне турне. Своєрідність манери гри, ні з чим не зрівнянна  легкість володіння інструментом незабаром принесли йому популярність у масштабах всієї Італії. Він дав сотні концертів у найбільших містах Європи, заявивши про себе як про найдивнішого віртуоза цілої епохи. Творчий шлях Паганіні був раптово перерваний у 1834 — причинами тому було здоров'я музиканта, яке похитнулося, а також   ряд публічних скандалів, що виникли навколо його особи.

1811-й  — Айзек Зінґер, американський винахідник швейної машинки.

1855-го  народився   Іван Мічурін, російський біолог-селекціонер.

Розробив методи селекції плодово-ягодних рослин, головним чином — метод віддаленої гібридизації (підбір батьківських пар, подолання несхрещуваності…).

У  1858 році   — Теодор Рузвельт, 26-й президент США.

Рузвельт був першим президентом який виявив інтерес до охорони дикої природи. У 1903 році він створив перший пташиний заказник Острів Пелікан. Спільно з Вільямом Хорнадеєм заснував American Bison Society у цілях збереження бізонів. Також  встановив Лісну службу (United States Forest Service). У часи президента Рузвельта під заповідники та заказники було передано 785 000 кмІ.  На Кубі, Філіппінах, Пуерто-Рико, а також зоні Панамського каналу, Рузвельт використав армійську медичну службу  для усунення жовтої лихоманки та встановлення системи суспільної охорони здоров'я.

1944-го   - Микола  Караченцов, російський театральний і кіноактор ("12 стільців", "Собака на сіні", "Батальйони просять вогню", "Дежа-вю"…).

У  1970-му  - Руслана Таран, українська спортсменка, чемпіонка Європи з парусного спорту.с

Повʼязані теми:

Наступна публікація