Фестивалю Гогольfest більше не буде

Дата публікації
Перегляди
2570
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Фестивалю Гогольfest більше не буде

ГОГОЛЬFEST

Президент фестивалю ГОГОЛЬFEST Влад Троїцький повідомив про те, що цього року фестивалю не буде. Грошей на його проведення немає.

Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва Гогольfest, який чотири роки поспіль відбувався у Києві, більше не буде. Про це повідомив президент фестивалю Влад Троїцький.

"У мене вже немає сил за власні гроші робити фестиваль, державі він не потрібен. Два роки я робив за свої кошти, інші два - за допомогою Уткіна (голова IT-корпорації Квазар-Мікро). Більше я робити Гогольfest не буду, це нереально. Можливо в цьому році замість Гогольfest відбудеться якась польська програма", - сказав Троїцький.

За оцінкою Троїцького, на фестиваль потрібно 500 000 доларів щорічно. Ці гроші вдавалося знаходити за допомогою Уткіна і друзів, які безкоштовно надавали обладнання, транспорт і людей. Є інформація, що президент фестивалю навіть брав кредити на своє дітище. Сам Троїцький про це говорити не хоче.

Держава гроші на фестиваль не давала. Перші три роки влада надала для фестивалю приміщення, але минулого року і з цим виникли проблеми. З приходом нового директора Наталії Заболотної музейний комплекс "Мистецький арсенал" став недоступним для Гогольfest.

Команда фестивалю доклала чимало зусиль, щоб повернути собі місце, яке вона називала привабливим для залучення іноземних зірок мистецтва. Але нічого не вдалося і в минулому році фестиваль у терміновому порядку провели в павільйонах кіностудії імені Довженка.

"Я не буду проситися цього року", - сказав засновник Гогольfest.

Сам Троїцький збирається їхати зі своїм театром Дах на гастролі в Угорщину та Францію.

Такі ж проблеми, які погубили Гогольfest, переживають і інші популярні українські фестивалі: "Молодість", "АртПоле" і "Джаз Коктебель".

"З державою працювати складно. Державні кошти, як правило, надходять після проведення фестивалю і можуть урізати, або взагалі не передаватися", - сказав арт-директор "Молодості" Андрій Халпахчі.

Раніше повідомлялося про те, що ГОГОЛЬFEST, який повинен був відбутися у вересні, опинився під загрозою зриву. Його засновник Владислав Троїцький заявив, що держава підтримує організаторів лише морально. Після цього Міністерство культури пообіцяло надати фінансову підтримку на проведення фестивалю.

Читайте також:

Мінкульт готове надати фінансову підтримку ГОГОЛЬFESTу

Мистецтво без меж на "ГогольFEST-2010"

"ГОГОЛЬFEST-2010" відбудеться на кіностудії ім. Довженка

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2570
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація