Флорида посмертно помилувала Джима Моррісона

Флорида посмертно помилувала Джима Моррісона

Джим Моррісон / Фото: wordpress.com

Спеціальна комісія на чолі з губернатором штату Флорида Чарлі Кріст вирішила помилувати Джима Моррісона, який помер у 1971 році.

Штат Флорида посмертно помилував фронтмена рок-групи The Doors Джима Моррісона, засудженого на початку 1970-х років за порушення громадського порядку.

Рішення про помилування Моррісона прийняла спеціальна комісія на чолі з губернатором штату Чарлі Кріст. За те, щоб пробачити покійному музикантові його проступок, члени комісії проголосували одноголосно. "Винен він (Джим Моррісон) чи ні - вирішувати богу", - заявив губернатор, коментуючи рішення комісії.

Епізод, що привернув увагу флоридських поліцейських, стався на концерті The Doors у Маямі 1 березня 1969 року. Під час виступу Моррісон нібито вигукував нецензурні слова на адресу фанатів, а також демонстрував їм свій статевий орган. Згодом суд пред'явив вокалісту The Doors звинувачення в лихослів'ї на публіці і непристойній поведінці, а в кінцевому підсумку засудив до шести місяців в'язниці.

Сам Моррісон визнавав свою провину лише за звинуваченням у лихослів'ї, тоді як все інше заперечував. Неоднозначними були і свідчення свідків, присутніх на концерті - одні стверджували, що співак справді поводився непристойно, в той час як інші відзначали, що нічого подібного не бачили. Моррісон подав апеляцію на рішення суду, але так і не довів справу до кінця - 3 липня 1971 року він помер у Парижі від серцевого нападу.

З тих пір шанувальники творчості Джима Моррісона неодноразово закликали владу Флориди амністувати співака, але марно. Коли губернаторське крісло зайняв Чарлі Кріст, відомий шанувальник The Doors, у фанатів з'явилася надія, що Моррісон все-таки буде помилуваний. В кінці листопада 2010 року Кріст пообіцяв домогтися помилування музиканта до 8 грудня - в цей день Моррісону повинно було виповнитися 67 років.

Читайте також:

Джим Моррісон ходив у вишиванці

Лідер Gorillaz розповів про новий альбом групи

У Швеції виявили рідкісний запис Pink Floyd

Повʼязані теми:

Наступна публікація