АМКУ оштрафує "Лукойл" та ще 4 компанії за здирницькі ціни на бензин

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
АМКУ оштрафує "Лукойл" та ще 4 компанії за здирницькі ціни на бензин

АМКУ виявив зловживання та антиконкурентні змови між нафтовиками

Комітет виявив ознаки зловживання на регіональних ринках.

Антимонопольний комітет України повідомив про виявлені ознак зловживання монопольним становищем компаніями "Лукойл Україна", "Окко нафтопродукт", "ВОГ Рітейл", "Золотий екватор" та "Альянс Холдинг".

Як повідомляється, 8 квітня компаніям-реалізаторам пального в Україні були надані рекомендації щодо встановлення цін на пальне на рівні, який існував би за умови значної конкуренції на ринку. Однак перевірка, яка тривала з травня місяця, показала ряд порушень та антиконкурентних змов, до яких вдалися нафтовики. Через що ціни на бензин та дизельне пальне були значно завищені.

12 серпня голова АМКУ Микола Бараш на підставі закону "Про захист економічної конкуренції" "доручив територіальним відділенням вжити відповідні заходи за виявленими в діях ознаками зловживання монопольним становищем на регіональних ринках роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку". П'ять вищезгаданих компаній мають бути оштрафовані у розмірі до 10% від виручки за останній звітній рік.

Нагадаємо, російський концерн "Лукойл" домовився про продаж австрійській компанії АМІC своєї мережі автозаправних станцій та нафтобаз в Україні.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Обвал глобального ринку
Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація