Через податок на нерухомість нові квартири робитимуть меншими

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Через податок на нерухомість нові квартири робитимуть меншими

Податок можна обійти, записавши житло на декількох осіб

Попит на квартири, які підпадають під податок на нерухомість може значно знизитись.

Будівельникам та проектувальникам житлових будинків доведеться зменшити площі нових квартир через податок на нерухомість, переконаний директор проектної групи "Архиматика" Олександр Попов.

"Зокрема варто очікувати, що нова пропозиція квартир і котеджів економ і бізнес-класу в більшості обмежиться площею, яка не буде обкладатися податком", - сказав експерт, пише "Дело".

Фахівці пояснюють, що покупці навряд чи будуть масово купувати житло, за яке доведеться платити податок у майбутньому. Навіть якщо сьогодні податок несуттєво відіб'ється на добробуті громадян, то в майбутньому ставки можуть зрости.

Тенденція до зменшення проектованих об'єктів спостерігається вже з 2008 року, і продиктована вона попитом покупців. За останні три роки середня загальна площа проектованих об'єктів нерухомості, будь то квартира або котедж, скоротилася на 20-45%.

Також необхідно звернути увагу на те, що податок сплачується виходячи саме з житлової, а не загальної площі об'єкту житлової нерухомості. Це означає, що гардеробні, комори та інші нежитлові приміщення не враховуються при нарахуванні суми податку.

Обійти даний податок можна також оформивши нерухомість на декількох власників таким чином, щоб площа на одну людину не перевищувала площу, прописану для оподаткування (120 кв м для квартири і 250 кв м для житлового будинку).

Наступна публікація