Ціна на нафту впала після оголошення прогнозу МВФ

Ціни основних видів нафти наразі нижче 30 доларів. 

Станом на 9:20 за Києвом еталонна марка нафти Brent коштує 28,21 долара за барель. Про це повідомляє агенція Bloomberg.

Натомість ціна техаської WTI — 27,55 долара за барель.

Світові ціни на нафту знову почали падати після прогнозу МВФ щодо зростання світового ВВП у 2016-2017 роках та доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), що не виключає подальшого зниження світових цін на нафту на тлі збереження в 2016 році перевищення пропозиції над попитом, уточнює агенція "Прайм".

Ринок нафти продовжує лихоманити. Ціни стрімко падають. Особливо ця тенденція посилилась після початку 2016 року. Країни-експортери чорного золота ніяк не можуть домовитися про зменшення видобутку, що стало причиною перенасичення ринку. Глобальні продавці нафти бояться втрати своєї частки на ринку, долю на якому можуть зайняти конкуренти.

Загострює ситуацію готовність Ірану випускати на міжнародний ринок додаткові півмільйона барелів щодня після скасування санкцій. Тегеран заявляє, що збільшуватиме свою долю, яка була втрачена з введенням обмежень на розвиток ядерної програми. Після цієї заяви ціни на нафту марки Brent обвалились до $ 27,86.  

Рахують збитки і в сусідній Росії. Падіння призвело до різкого зниження бюджетних надходжень, що вже стало причиною стрімкого зубожіння населення і зростання збитків російських компаній.

На цьому тлі в Україні почали знижуватися ціни на пальне. Йдеться про 50 копійок за кожний літр. Дизельне паливо здешевшало на деяких заправках від 75 копійок до 1,5 грн.

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: