Дна ще не видно. У росіян стрімко "тануть" зарплати та реальні доходи

Дна ще не видно. У росіян стрімко "тануть" зарплати та реальні доходи

Статистика свідчить про падіння економічних показників у Росії / Фото: nnm.me

Роздрібний продаж у РФ від початку року впав на 8,5%.

Експерти зазначають, що економіка Росії ще не досягла дна й продовжує падати.

Про це, зокрема, свідчать і статистичні дані Росстату за січень-вересень 2015 року.

"Тут знову заговорили про те, що "економіка пройшла дно" (або, в термінології Путіна, "пік кризи пройдений"), тому треба пояснити, що саме в нашій економіці відбувається, щоб не було непотрібних ілюзій. Учора вийшла свіжа вереснева статистика Росстату про стан справ в економіці, вона погана, як і всі останні місяці. Я не бачу, де тут ознаки "проходження піку кризи": оборот роздрібної торгівлі – мінус 10,4% до вересня 2014; реальні зарплати – мінус 9,7%; реальні наявні доходи населення – мінус 4,3%; інвестиції – мінус 5,6%; промислове виробництво – мінус 3,7% (в обробній промисловості – мінус 5,4%)", – про це в колонці на сайті "Ехо Москви" пише російський опозиційний політик Володимир Мілов.

Найсильніше криза б'є по російських споживачах, бо рівень інфляції досягає 16%. Про це пише "Сегодня" із посиланням на The Wall Street Journal. Тим часом Центральний банк РФ має намір скоротити цю цифру до 4%.

Нагадаємо, в понеділок ING Bank заявив, що в Росії очікується зниження ключової ставки на 50 базисних пунктів. Банк Credit Suisse допускає, що до кінця року ключова ставка буде знижена до 10,5%. Зазначимо, що нині ключова ставка становить 11%.

Тим часом росіяни зізналися, на чому економлять через кризу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація