Долар скоро можна буде купити за 6-7 гривень - екс-міністр

Дата публікації
Перегляди
2971
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Долар скоро можна буде купити за 6-7 гривень - екс-міністр

Прогнози експертів кардинально розходяться / Фото: AFP

Фахівці дали свої прогнози по долару на поточний рік.

Майбутні парламентські вибори та футбольний чемпіонат Євро-2012 принесуть в Україну величезні обсяги готівкового долара, що може призвести до його обвалу, вважає екс-міністр економіки, президент Центру ринкових реформ вважає Володимир Лановий.

"Якщо за місяць буде приплив, скажімо, в один мільярд доларів готівкової іноземної валюти, яку привезуть туристи і команди, вони створять надлишок пропозиції долара на внутрішньому ринку, і він знеціниться. Долар може дійти до позначки 6-7 гривень", - прогнозує експерт, пише "Известия в Украине".

За підрахунками економістів, на агітаційну кампанію партії і кандидати-мажоритарники повернуть в країну з-за кордону $ 1,8-2,5 млрд. А футбольний чемпіонат принесе ще близько $ 1,5 мільярда.

Зі свого боку аналітик інвесткомпанії "АРТ Капітал" Олег Іванець вважає, що валютний ринок не відчує якихось радикальних перекосів, а до кінця року ситуація може навіть погіршитись.

"Курс долара втримається на рівні 8 гривень. Але незважаючи на стабільну ситуацію в справжній момент, в третьому і четвертому кварталах ми прогнозуємо істотне зниження резервів НБУ, особливо якщо Україна не відновить програму підтримки МВФ. Крім того, очікується зростання імпорту на 3%, що призведе до падіння резервів до критичної позначки (три місяці фінансування імпорту) вже в четвертому кварталі цього року. Таким чином, дефіцит валюти знову може створити ризики для стабільності гривні" - пояснив фахівець.

Подібні очікування експертів підтверджують і в самому Нацбанку. В аналітичній записці про стан резервів і прогнозі їх зростання допускають, що в наступному році їх обсяг може знизитися до півтора місяців фінансування імпорту - це без підживлення кредитами Міжнародного валютного фонду.

Якщо ж гроші Фонд дасть, то стан резервів буде менш плачевним, і вони збережуться приблизно на нинішньому рівні, що дозволить і далі підтримувати стабільний курс національної валюти.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2971
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація