Міністерства відлучать від керування "ласими" держкомпаніями

Парламент ухвалив закон про впровадження міжнародних стандартів корпоративного управління.

Державні компанії з-під управління міністерств передадуть під керівництво наглядових рад.

Відповідний закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної власності" ухвалила Верховна Рада. Документ реформує систему корпоративного управління у держпідприємствах відповідно до стандартів європейської Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і створює механізми для захисту держкомпаній від політичного втручання, а  також для забезпечення прозорості та підзвітності їхньої діяльності. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

"Ми виправляємо баланс у системі управління держпідприємствами та наближаємо її до стандартів ОЕСР. Держава зберігає за собою права акціонера, але основні повноваження з управління держкомпаніями будуть передані від міністерств до незалежних наглядових рад. Незалежні наглядові ради мають захистити держпідприємства від політичного втручання та забезпечити, щоби держкомпанії працювали ефективно, прозоро і в інтересах громадян", – зазначив старший радник міністра економрозвитку Адомас Аудіцкас.

Закон дозволяє створювати наглядові ради у державних та комунальних унітарних підприємствах без проведення корпоратизації (нині наглядові ради існують лише в господарських товариствах). Перелік підприємств, де наглядові ради має бути створено обов'язково, та порядок створення наглядових рад визначать Кабмін та місцеві ради.

Нагадаємо, парламент також ухвалив закон, який дозволить провести в 2016 році велику приватизацію держкомпаній.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: