НБУ введе в обіг п'ять мільйонів банкнот номіналом у 1000 гривень

Банкнотно-монетний двір нині друкує нові гроші.

Наприкінці місяця, 25 жовтня, Національний банк України введе в обіг нову купюру в 1000 грн. Нині нові гроші друкує Банкнотно-монетний двір НБУ. Планують ввести у обіг близько 5 млн штук таких банкнот.

"Банкнота номіналом 1000 гривень має більше 20 елементів захисту, що дозволяють гарантовано підтвердити її справжність. Вона має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту. Найголовніші з них – "віконна" захисна стрічка та елемент SPARK. Це елементи з оптично-змінним ефектом: при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки, а колір елементу SPARK поступово міняється від золотистого кольору до нефритового", - пояснив начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Володимир Тищенко.

Він додав, що введення в обіг нової банкноти номіналом 1000 грн зробить розрахунки для громадян і бізнесу зручнішими, сприятиме зменшенню операційних витрат банківських установ та витрат на інкасацію.

"Це дозволить суттєво зекономити витрати Національного банку на друкування, зберігання, оброблення та перевезення банкнот", – зауважив Тищенко.

Експерти ж говорять, що сьогоднішнє виведення з обігу 1, 2 та 5 копійок, а також введення банкноти в 1000 грн свідчить про постійну інфляцію в Україні.

Відео Купюри номіналом в тисячу гривень з'являться в обігу вже наприкінці жовтня

Гаманці українців схуднуть, бо відсьогодні їх вже не повинні розпирати дрібні монети. 1, 2 та 5 копійок з 1 жовтня не прийматимуть як платню, натомість ціни округлять до 10 копійок. Натомість, з 25 жовтня цього року НБУ вводить в обіг купюру номіналом у тисячу гривень. Як виглядає мільйон новими тисячами - дивіться у сюжеті.

Купюри номіналом в тисячу гривень з'являться в обігу вже наприкінці жовтня
Дизайн гривні інфографіка оновлена 2
ТСН.ua

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції