Порошенко прокладає торговельний шлях до Китаю та Ірану

Президент домовився про транспортні маршрути з лідером Азербайджану.

На економічному форумі в Давосі президент України Петро Порошенко зустрівся з азербайджанським колегою Ільхамом Алієвим. Про зміст розмови двох президентів інформує прес-служба глави української держави.

Порошенко та Алієв говорили про розвиток партнерства у нафтогазовій та енергетичній галузях, будівництві, сферах транспорту і зв'язку. Було домовлено про діяльність міжурядової комісії з питань економічного співробітництва та активізацію роботи в рамках ГУАМ.

"Окремо президенти обговорили ситуацію, що склалася у зв'язку з російським ембарго на українську продукцію та заборону на транзитні перевезення. У зв'язку з цим глави держав привітали успішну відправку з Іллічівська першого рейсу контейнерного потягу за маршрутом "Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай", - зазначається в офіційному повідомленні.

Президенти також домовилися про спільні зусилля з розвитку транзитного маршруту через Каспійське море в напрямку Китаю та Ірану.

"Азербайджанська сторона підтвердила підтримку суверенітету і територіальної цілісності України", - повідомили у прес-службі.

Напередодні Порошенко в Давосі провів зустріч з прем'єр-міністром Китайської народної республіки Лі Кецяном. Глава держави подякував за підтримку територіальної цілісності України та її суверенітету у непрості часи. Сторони домовились про посилення контактів на найвищому рівні між Україною та КНР.

Майже півстоліття тому Всесвітній економічний форум у Давосі замислювався його організатором і натхненником Клаусом Швабом як приватний захід. Так залишилося і дотепер. Самі організатори вирішують, кому надіслати запрошення, а кого проігнорувати. Побувати на форумі – це ознака приналежності до клубу обраних не лише для великого бізнесу, але й для топ-політиків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: