Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада готується до заборони "зарплатного рабства"

На думку розробників документа, закон прямо захищає право працівника на вільний вибір банку для отримання зарплати.

Український парламент у четвер прийме закон, який нарешті дасть право кожному українцю самостійно обирати банк для отримання зарплати. Епоха "зарплатного рабства", коли міністерства або директори підприємств насильно змушували співробітників відкривати зарплатні картки в тому чи іншому банку, остаточно відходить у минуле. А Україна ще на крок стане ближчою до Європи.

Великий "фінансовий" день парламенту, в ході якого планується розглянути декілька дуже важливих економічних законів, стане вирішальним у багаторічній боротьбі українців із "зарплатними" рабством. Як повідомила керівник Асоціації захисту фінансових прав" Світлана Мальована, завдяки зусиллям депутатів і громадськості, законопроект № 2287а-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав працівника на вільне обрання банківської установи для отримання заробітної плати" не тільки внесено на обговорення парламенту, але і з великою ймовірністю буде проголосований більшістю депутатів.

"Кожна людина повинна мати право обирати банк для отримання зарплати або пенсії, а не бути заручником Кабміну або директора підприємства, - зазначає голова АЗФП. - Сьогодні ми отримуємо десятки тисяч заяв працівників бюджетних організацій, пенсіонерів, які не згодні з примусовим нав'язуванням банків, а петиція до президента з вимогою скасувати "зарплатне" рабство набрала рекордну кількість підписів. Ми дуже сподіваємося, що законодавці почують думку своїх виборців і звільнять цілу країну від такого ганебного явища".

Зокрема, закон про заборону "зарплатного рабства" безпосередньо захищає право працівника на вільний вибір банку для отримання заробітної плати (зміна до статті 24 Закону України "Про оплату праці"), крім того, чітко визначає механізм реалізації цього права і встановлюється пряма заборона на обмеження працівника в реалізації цього права. За примушення працівників користуватися послугами конкретного банку буде введена кримінальна відповідальність.

У підтримку кардинального скасування "зарплатного" рабства виступили не тільки громадські організації, але й самі банки та Національний банк України. Як повідомив заступник голови Нацбанку Владислав Рашкован, на розгляд Верховної Ради буде внесено 10 фінансових законопроектів, в тому числі про захист прав споживачів фінансових послуг. "Ухвалення законопроекту 2287а-1 забезпечить право кожної людини на вільний вибір банківської установи для отримання заробітної плати або пенсії і не допустить зловживань з боку роботодавців в обмеженні такого права", - зазначили в Нацбанку.

Як повідомили в Асоціації захисту фінансових прав", такого поняття як "зарплатні проекти" вже давно немає в жодній розвиненій країні світу, не кажучи вже про "зарплатне рабство". Поняття "зарплатний проект" є своєрідним атавістичним феноменом, з яким знайомі виключно громадяни держав, що утворилися внаслідок розпаду СРСР в 1991 році. У країнах Європи процес виплати зарплати, інших виплат соціального характеру (пенсії, допомоги, компенсації, стипендії) організований принципово по-іншому – кожна людина просто приносить в бухгалтерію підприємства або орган соціального захисту номер свого особового банківського рахунку або карти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції