Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія просить грошей у західних банків

Із ініціативою виступило міністерство фінансів РФ.

Росія подала заявки на розміщення державних облігацій в 2016 році. У перелік адресатів увійшли західні, китайські та місцеві банки.

Зокрема, уряд РФ сподівається на залучення таких потужних фінансових організацій, як Barclays, BNP Paribas, Bank of China, J.P. Morgan, Deutsche Bank, Crédit Agricole, Morgan Stanley, Citigroup, HSBC, UniCredit тощо. Усього в переліку нараховується 25 іноземних банків.

Окрім них, у списку фігурують російські банки: ВТБ, Газпромбанк і Sberbank.

Востаннє Росія розміщувала держоблігації в вересні 2013 року, коли їй ще не перекрили доступ до ринків капіталу на Заході. При цьому формально санкції Заходу не поширюються на державні запозичення.

Прохання уряду РФ з'явилося на тлі погіршення економічної ситуації. Напередодні стало відомо про те, що китайські інвестори почали активно виводити свій капітал із Росії. Внаслідок цього акції Московської біржі знецінилися одразу на 7,2%.

У п'ятницю Центробанк РФ укотре був змушений опустити курс рубля відносно іноземних валют. Долар тепер у Росії коштує 77,34 рублів, а євро - 86,57 рублів.

Експерти ж зазначають, що дешева нафта завдає Росії значно потужнішого удару, ніж санкції ЄС і США. Вони підрахували, що економіка РФ протягом чотирьох років, із 2014-го до 2017-го, втратить 8,4% зростання свого ВВП або ж майже 600 млрд доларів США.

Залиште свій коментар

Вибір редакції