Шикарний маєток екс-регіонала Іванющенка оформили на офшор

"Інтеграліті Інвест", що володіє землею, записана на низку кіпрських компаній.

На шикарний маєток екс-регіонала Юрія Іванющенка, що у Голосіївському районі столиці, ТОВ "Фінансова компанія "Індекс груп" 24 листопада 2015 року отримала свідоцтво про право власності.

Як пишуть "Наші гроші" посилаючись на витяг з реєстру майнових прав на нерухоме майно, оформленням документів займалися реєстратор департаменту Міністерства юстиції Альона Радченко і реєстратор територіального управління юстиції у Києві Ірина Бродюк.

Будівництво маєтку почалося у 2012 році.  Власник маєтку ФК "Індекс груп" має договори суперфіції (права забудови) з власником землі ТОВ "Інтеграліті Інвест". 

"Інтеграліті Інвест", що володіє землею, записана на низку кіпрських компаній і мала спільний номер телефону з інвестфондом "Нові технології" сім'ї Іванющенка та його партнера Івана Аврамова.

"Індекс груп" належить кіпрській компанії "Кодерт Лімітед", якою з 2011 року володів офшор New Milton Services Limited з Віргінських островів. У квітні 2015 року власником "Кодерт Лімітед" стала компанія із Сейшельських островів – Talaver Corporation. Кінцевим бенефіціаром ФК "Індекс груп" в українському реєстрі значиться кіпріот Скорді Бернадет.

Відомо, що в квітні 2015 року активно переоформлялися також лондонські активи сім'ї Іванющенка та Аврамова. Майже всі вони були переведені на два офшори невідомої юрисдикції – Latchley Holding Limited і Benozan Holdings Limited.

У 2015 році Вищий госпсуд визнав недійсними рішення Київради, за якими з власності міста вибуло 74,69 га землі на острові Жуків, серед яких ділянки під володіннями Іванющенка. Після виграних судів землю не змогли переоформити у комунальну власність. Дії держреєстраторів заблокував через суд громадянин Кульчитський Олександр Вікторович.

Поки дії держреєстраторів були заблоковані, їхні опоненти домоглися розгляду справи у Верховному суді, який 30 вересня 2015 року вирішив, що суди неправильно застосували норми щодо позовної давності, скасував попередні рішення і направив справу на новий розгляд.

У грудні Госпсуд Києва повторно витребував землю на користь міста. Однак це рішення не вступило в дію, оскільки на нього подали апеляцію.

Пізніше громадянин Кульчитський, який заблокував дії держреєстраторів, звернувся до суду з проханням зняти обмеження з ділянок, оскільки судові рішення про повернення ділянок у власність громади вже скасовані.

Кульчитський є директором і співзасновником ГО "Центр протидії корупції "Громадська ініціатива". Ця організація створена у квітні 2015 року і має майже однакову назву з відомою ГО "Центр протидії корупції" Віталія Шабуніна, за заявами якої було відкрито персональну карну справу проти Іванющенка за присвоєння 1,88 млрд грн "кіотських" грошей на утеплення шкіл та лікарень. Але 29 січня 2016 року суд зобов'язав закрити цю справу через бездіяльність Генпрокуратури, яка за рік не знайшла доказів вини Іванющенка.

Нагадаємо, що ГПУ повідомили, що не закривали кримінальне провадження щодо колишнього народного депутата Юрія Іванющенка.

"Генпрокуратура не закривала і не планує закривати кримінальне провадження, розпочате щодо незаконної діяльності пана Юрія Іванющенка. Більше того, він у нас зараз є підозрюваним і знаходиться в міжнародному розшуку", - заявив помічник генерального прокурора України Владислав Куценко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: