У 2012 році українцям не буде за що купувати валюту

У 2012 році українцям не буде за що купувати валюту

За минулий рік українці скупили 13,5 млрд доларів / Фото: УНІАН

Українці купують валюту щоб зробити заощадження та погашати кредити.

У 2012 році попит населення на іноземну валюту зменшиться через падіння доходів населення, проведення чемпіонату Євро-2012 і можливого зміцнення купівельної спроможності гривні, прогнозують фахівці.

Інтерес до валюти буде залежати від девальваційних очікувань населення напередодні парламентських виборів, пише Комерсант-Україна.

Наразі ж попит на валюту наразі пояснюється необхідністю заощадження коштів та погашенням кредитів.

Крім того, песимістичні настрої підігріваються побоюваннями посилення кризи, про що свідчить незмінний попит на валюту у січні.

"Хоча ділова активність знизилася, попит і пропозиція були слабкими. Але населення все одно продовжує активніше скуповувати валюту, ніж продавати", - говорить директор департаменту казначейства і фінансових інститутів Креді Агріколь Банку Антон Болдирєв.

Нагадаємо, у 2011 році населення України купило іноземної валюти на 13,445 млрд доларів більше, ніж продало, що на 38,2% перевищує аналогічний показник 2010 року (9,732 млрд).

Найбільший відтік готівкової валюти з банківської системи в 2011 році був зафіксований у вересні (2,1 млрд. дол.), що було рекордом купівлі з кризового листопада 2008 року.

Читайте також:

За минулий рік населення поклало "під матрац" 13,5 млрд доларів

Долар може підскочити до 10 гривень

Українці знову почали скуповувати валюту

Повʼязані теми:

Наступна публікація