У Великобританії представили першу пластикову банкноту з Черчиллем

Банкнота може витримати прання, укус бульдога і їй не зашкодить пролите червоне вино.

Керуючий Банку Англії Марк Карні продемонстрував нову пятифунтовую банкноту із зображенням колишнього прем'єр-міністра Великобританії Уїнстона Черчилля на аверсі.

Ця купюра стала першою пластикової в історії грошового обігу на території Англії та Уельсу. Презентація грошового знака сталася в маєтку Бленхейм, місці народження колишнього британського лідера. В обіг банкнота надійде 13 вересня поточного року.

Як заявив Карні, нова купюра істотно зручніше старих паперових. По-перше, вона менше за розмірами, по-друге, її можна складати в кишенях або гаманцях без загрози старіння. Банкнота може витримати прання, укус бульдога і їй не зашкодить, приміром, пролите червоне вино.

Очікується, що в середньому кожна така купюра зможе служити п'ять років, в два з половиною рази довше паперової того ж достоїнства. Її собівартість з урахуванням строку служби, таким чином, буде нижче.

У Євросоюзі вирішили вилучити купюру номіналом у 500 євро. Про це заявила глави Центробанку ЄС Маріо Драгі.

Банкноту планують скасувати до кінця 2018 року. За словами Драгі, рішення по вилученню з обігу купюри в 500 євро зумовлено боротьбою проти фінансування тероризму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: