Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україну та Молдову з'єднають залізницею в обхід Придністров'я

Капітальний ремонт 6-кілометрового перегону "Укрзалізниця" планує завершити до кінця року.

До кінця 2016 року "Укрзалізниця" планує завершити капітальний ремонт 6-кілометрової частини перегону на ділянці Арциз-Березине на Одещині в напрямку Молдови.

Це дозволить з'єднати залізниці України та Молдови в обхід невизнаного Придністров'я та дозволить майже вдвічі скоротити відстань маршруту. В "Одеській залізниці" говорять, що при організації перевезень вантажів через ділянку Арциз-Басарабяска в напрямку порту Рені та станції Галац зменшується відстань, яку проходять поїзди території Молдови, – від 240 до 127 кілометрів. Тож зменшиться вартість перевезень територією Молдови та, можливо, переключать вантажопотік на станцію "Березине" (поблизу Басарабяски). Про це пише "Центр транспортних стратегій".

Відремонтована ділянка залізниці також дозволить запустити пасажирські поїзди на маршруті Арциз-Басарабяска-Рені, також в обхід Придністров'я.

"При цьому молдавська сторона гарантує зменшення тарифів пропорційно зменшенню відстані з метою зниження загальної вартості перевезень по території двох сторін на період окупності проекту", – уточнили в "Одеській залізниці".

Нагадаємо, колії від станції "Березине" в Тарутинському районі Одеської області до Басарабяски (Молдова) повністю демонтували ще в 1997 році. Частково збереглися лише насип і кілька мостів, однак, можливо, і їх уже немає, бо щебеневу основу під шляхами активно розтягували місцеві жителі на будматеріали.

Раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян в інтерв'ю ТСН сказав, що процес адаптації керівника "Укрзалізниці" сильно затягнувся.

Залиште свій коментар

Вибір редакції