Європі не вистачає яєць

Дата публікації
Перегляди
2329
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Європі не вистачає яєць

Десяток яєць у ЄС коштує 2 євро / Фото: photo.i.ua

Перед Великоднем в ЄС яйця подорожчали та стали дефіцитом.

В країнах ЄС через вимогу покращити умови утримання курей на птахофабриках, яйця різко подорожчали, а перед Великоднем взагалі стали дефіцитом.

Ціни на них в країнах єврозони за кілька тижнів, за даними Євростату, зросли з 1,09-1,35 євро до 2,2-2,5 євро за десяток, тобто на 100%, пише "Комерсант-Україна".

У деяких супермаркетах були навіть введені обмеження на продаж яєць "в одні руки". Виник і фізичний дефіцит, пов'язаний з підвищеним попитом напередодні католицької Пасхи, - так, жителі Чехії масово скуповують яйця в Німеччині, німці в свою чергу - в Австрії.

Багато європейських компаній - виробники кондитерських виробів і бісквітів були змушені зупинити виробництво, а інші і зовсім перебувають на межі краху, і через відсутність яєчних інгредієнтів там відправляють робітників у неоплачувані відпустки.

У Франції кондитери заявляють, що кожного тижня їм не вистачає для виробничих потреб приблизно 21 млн яєць. Ціни на яйця в ФРН (до третини всіх яєць в Німеччині імпортується) тільки за останні два тижні зросли удвічі.

Як повідомлялось, в Україні курячі яйця також вже "пішли на зліт". Ціна десятка на сьогодні складає 11-16 грн і це при тому, що нещодавно Антимонопольний комітет домігся зниження вартості цього "стратегічного" великоднього продукту.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2329
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація