За ніч нафта суттєво здорожчала

Основні сорти "чорного золота" коштують близько 34 доларів за барель.

Протягом сьогоднішніх торгів, доки в Україні тривала ніч, на світових торгах здорожчали основні сорти нафти.

Європейська Brent нині коштує 34,35 долара США за барель. Американська WTI – 33,62. Ціни продовжують зростати. Такі дані наводить Bloomberg. Ще вчора вранці вартість була на один долар нижчою.

Середня вартість у кошику Міжнародної організації 12 країн-експортерів нафти ОПЕК становить 26,40 долара за барель (останні зведені дані за 27 січня). Попередній показник – 25,11 (26 січня).

Головною причиною зростання цін називають початок переговорів Росії з ОПЕК, та Саудівською Аравією зокрема, про скорочення обсягів видобутку нафти вже в лютому, аби ціна пішла вгору. На тлі цієї новини нафта дорожчає вже другий день поспіль. Інша причина – ослаблення долара на тлі того, що Федеральна резервна система США (система приватних банків, яка виконує роль центробанку) залишила ключову ставку на попередньому рівні 0,25-0,5%. 

Водночас у січні "чорне золото" здешевшало до найнижчого показника за останні 13 років – нижче 28 доларів за барель. Причин падіння вартості кілька. Перша – перенасичення світового ринку нафтою через її надмірний видобуток. Друга причина – глобальні проблеми в економіці Китаю, через що в цій країні скоротилося виробництво та відповідно споживання нафти та нафтопродуктів, стався обвал фондового ринку, що зачепило економіки багатьох країн. Водночас нафтовидобувні компанії США збільшили видобуток "чорного золота".

Загострює ситуацію готовність Ірану випускати на міжнародний ринок додаткові півмільйона барелів щодня після скасування санкцій. Тегеран заявляє, що збільшуватиме свою долю, яка була втрачена з введенням обмежень на розвиток ядерної програми.

Попри зростання цін на нафту, експерти все рівно прогнозують її подальше здешевшання. Називали навіть цифри у 20 і 10 доларів за барель.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: