Нафтова "змова". У здорожчанні цін на світовому ринку є російський слід

Основні сорти "чорного золота" коштують 32-33 долари за барель.

Протягом сьогоднішніх торгів основні сорти нафти на світових торгах здорожчали до 32-33 доларів США за барель. Причиною того, що ціни поповзли вгору, експерти називають початок переговорів Росії з представниками Міжнародної організації 12 країн-експортерів ОПЕК щодо можливого зменшення видобутку нафти вже в лютому.

Зокрема, РФ домовилася детально обговорити та узгодити співпрацю із Саудівською Аравією, яка є ключовим гравцем на світовому ринку нафти й членом ОПЕК. Про це пише Reuters.

"Ми побачили деяку гнучкість серед наших братів у Саудівській Аравії і зміну тону в Росії. Це потрібно довести до кінця, і ми повинні почути конкретні пропозиції з усіх боків, від ОПЕК і країн поза ОПЕК. У крайньому випадку від ОПЕК", - сказав міністр нафтової промисловості Іраку Адель Абдель Махді. Ця країна також входить до ОПЕК.

Іншою причиною зростання цін на нафту називають ослаблення долара на тлі того, що Федеральна резервна система США (система приватних банків, яка виконує роль центробанку) вирішила залишити процентну ставку на рівні 0,25-0,5%.

Заступник міністра нафтогазової промисловості і мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Аабед Аль-Саадуну заявив, що ОПЕК оцінює нинішній надлишок нафти у близько 2 млн барелів на добу.

"Таким чином, це займе якийсь час для ринку, щоб збалансувати. Ми вважаємо, що ринок почне приходити в рівновагу в 2016 році і, що попит на енергію у всіх формах буде продовжувати рости", - запевнив заступник міністра.

Водночас попереднє падіння цін до 27 доларів за барель пояснюють проблемами в економіці Китаю, скорочення там виробництва, а це відповідно впливає на економіки інших країн, стабільність валют та падіння фондових ринків. Інша причина – світовий перевидобуток нафти, зокрема в США, де запаси сирої нафти зросли на 8,4 млн барелів минулого тижня. Аналітики ж прогнозували у два з половиною рази меншу цифру – 3,3 млн барелів.

Також на світовий ринок після зняття санкцій планує потужно повернутися Іран. Він також є членом ОПЕК. І після років заборони експортувати "чорне золото" він не збирається поступатися місцем конкурентам, а буде лише збільшувати видобуток.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: