Фізики телепортували фотони на рекордну відстань

Дата публікації
Перегляди
4746
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Фізики телепортували фотони на рекордну відстань

Фотони телепортували на рекордну відстань над поверхнею озера

За 4 години вдалося передати на відстань в 97 кілометрів близько 1100 заплутаних фотонів.

Китайські фізики здійснили телепортацію фотонів на рекордну відстань у 97 кілометрів по відкритому повітрю.

Передачу заплутаних фотонів проводили за допомогою лазера потужністю у 1,3 Ватта над озером, розташованим на рівні чотири тисячі метрів над рівнем моря. За 4 години вдалося передати на відстань в 97 кілометрів близько 1100 заплутаних фотонів.

Вчені кажуть, що втрати фотонів були не дуже великими і можна сподіватися, що незабаром квантову телепортацію фотонів можна буде здійснювати і між наземною станцією та комунікаційним супутником. Тим більше, що відстань, якої досягли фізики, всього у декілька разів менше типової відстані між супутником і поверхнею Землі.

Квантовою телепортацією у фізиці називають миттєву передачу інформації між двома просторово розділеними крапками без участі середовища передачi. Вона здійснюється на основі квантового феномена заплутаності, коли стани двох частинок виявляються пов'язаними між собою, навіть якщо вони знаходяться на значній відстані одна від одної. Змінюючи стан однієї з частинок, можна миттєво змінити стан іншої, що може стати основою каналу передачі інформації.

Багато фахівців з шифрування даних сподіваються, що технологія передачі заплутаних фотонів на велику відстань зможе стати основою для створення каналів зв'язку, практично невразливих для охочих перехопити передане повідомлення.

При квантовій телепортації інформація не передається у середовищі, і тому теоретично не може бути перехоплена. В якості альтернативи передачі заплутаних фотонів, фізики розглядають передачу одиночних фотонів, перехоплення яких стане відразу помітним приймаючій стороні.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4746
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація